„Védjük a létformákat, mint emberi méltóság, szabadság, család, nemzeti közösség. Vannak olyan politikai irányzatok, melyek ezeket támadják, ezeket szét akarják szedni, ennek ellen kell állni.” – Ezt Magyarország kormánya mondta Orbán képével reklámozva, tehát Orbán mondta. Ez állítólag magyarul van, de ötödikben a tanár néni megdolgoztatná a piros ceruzáját olvasva a fogalmazást, és ezen túl ez a betűhalmaz liberálisbuzizik. Ennyi a szándéka. Ezen túlmutatva azonban, és legyintve amiatt, hogy az ősi mélymagyarok nem tudnak magyarul, még értelme sincsen semmi sem. Tényleg, valaki elmesélhetné, mert hülye vagyok, mi az a „nemzeti közösség”, mert ugyan tudom, mit akar mondani a költő, ámde mégsem azt mondja egyáltalán.
Tehát a nyelv, és legfőképp a létforma. A létforma kiinduló tételként a testet öltött anyag. Ha valaki a meccsen szotyolát köpköd, az nem az, a szabadság pedig elvont idea volna, mint ahogyan a „nemzeti közösség” is, és sorolhatnánk mi minden nem létforma, amit a kedves vezető bamba képe mellé irkált a központi propagandaüzem. Nem kellene ennyire harsányan reklámozni: nézd, milyen hülye vagyok, egyben szomorúan téve hozzá, az ég egy világon semmi jelentősége nincsen, ha mi látjuk, a bajt, de a rajongóknak így is megteszi. Nem rajongóként azonban az ember tudja, hogy amit Orbán egyszerű ábrázata mellé irkált a magas propagandahivatal, az mekkora ökörség, egyben szomorúan jegyezve meg, hogy ilyesmire költeni százmilliárdokat maga a bűn.
Nos akkor elmesélem Rogán Antalnak, mint a magyar propagandaüzem atyjának, hogy a létformáknak egyes titkos és magasztos tanítások szerint hét szintje van, mégpedig az ásványi, a növényi, az állati, az emberi, a félisteni, a spirituális és az eredeti léttudatosság szintje. És most nézzünk rá a kedves vezetőre mindezek után, aztán tegyük be az egyik skatulyába. Ezek a szintek egyébként a jóga szentírásokban lelhetők fel, megjegyezve azt, hogy ezek szerint 8.400.000 létforma van az Univerzumban, de a család ebből a sokból egyik sem, se a „nemzeti közösség”. De vannak más szent tanok is, éspedig a buddhizmus, amelyik csupán hat létformával dolgozik, de mit ád a sors, azok egyike sem például a család, és a többi, a dolgozatban emlegetett cukiság.
Mint már mondtuk, a létforma a testet öltött anyag, a buddhizmus szerint viszont hat létsík létezik, ahol ez megtörténhetik, éspedig az istenek (dévák) világa, a félistenek világa, az emberek világa, az állatok világa, az éhes szellemek világa és a pokol világok. Mindezek után pedig újólag nézzünk rá a kedves vezetőre, mert mondom, veszélyes dolog, ha az ember fizimiskája mellé ökörségeket irkálnak a tudatlan és ostoba beosztottjai. Ezeket a létsíkokat a karma tanából vezeti le a buddhizmus egyébként, azaz, eszerint egy lény – mint a kedves vezető – a karmájának (a cselekedetei okozta lenyomatok) hatására kerül egy-egy létsíkra, mindegyik világ a karma egy-egy síkjának felel meg. Ennyit a családról és a nemzeti közösségről.
Hogy tovább keserítsük a mélymagyarokat, az is írva vagyon a szent iratokban, hogy „A létforgatag (szamszára) bármely síkjára is szülessünk, abban biztosak lehetünk, hogy ott töltött életünk állandótlan, mulandó. A halál és újjászületés örökös körforgása ezzel ellentétben szüntelenül meghatározza sorsunkat. Következő testetöltésünk helye nagyban attól függ, hogy cselekedeteinkkel milyen karmát halmozunk fel jelenlegi életünkben.” S ha már itt tartunk, Buddha bácsi arra tanít, hogy minden szenvedésnek (az emberi világ szintjén) három gyökere van: a sóvárgás, az elutasítás vagy gyűlölködés és a nem tudás, a szenvedés nélküli léthez pedig a sóvárgás, elutasítás és a nem tudás megszüntetésén keresztül vezet az út.
Mindezek után tudom, hogy az a legfőbb kérdés, mi lesz az ebéd. Sőt, azzal is tisztában vagyok, mennyire értelmetlen volt mindezeket elmesélnem, amikor csak arra szerettem volna rámutatni, milyen baromságokkal etetik ezek a népeket. De ami a legnagyobb baj, sem önmaguk, sem pedig a népek észre sem veszik, csak részeges bölcsészek és veszélyes filozopterek, akiknek viszont nincsen helyük a munka alapú társadalomban. Ilyen buddhások, jógások, de elkeserítő módon krisztusosok sem játszanak a képletben, mert ezek keresztények, amihez elég megszenteltetni a húsvéti sonkát, és fönnakadt szemekkel, pátoszosan sóhajtozni mindenféle szentségekről. Ezeknek hithöz közük nincs, de mint példánk sajnálatosan mutatja, a gondolkodáshoz sem. Narayana, polgártársak, narayana.
Vélemény, hozzászólás?