Mivelhogy az elkövetkező hónapokban soha nem látott mennyiségű mocsok zúdul majd ránk, hogy – bármennyire is nonszensz ez – kilúgozzák a szerencsétlen agyunkat, nem árt, ha előre is tisztán látunk.
Aztán, mivel ennél világosabban elmondani a dolgot nem lehet, olyat teszek, ami illetlen, de a haszonelvűség megköveteli. Egy az egyben idesmittelem a faktor.hu írását. Bocsássák ezt meg nekem, a lelkünk üdvéért teszem.
Íme:
„Akarja-e, hogy az Európai Unió az Országgyűlés hozzájárulása nélkül is előírhassa nem magyar állampolgárok Magyarországra történő kötelező betelepítését?”
Valki László szakértő szerint a népszavazás eredménye jogilag közömbös, mivel nincs jelentősége az Európai Uniós döntéshozatal szempontjából. E döntéshozatal során ugyanis a kormányok képviselőinek, azaz a miniszterelnököknek vagy a külügyminisztereknek kell állást foglalniuk. Megelőzően, tőlük függetlenül véleményt kell nyilvánítania az Európai Parlamentnek és a tagállamok parlamentjeinek is. Mivel mind a Tanács, mind a 28 nemzeti parlament együttese minősített többséggel hozza meg a határozatát, „az EU döntése a magyar kormány vagy az Országgyűlés ellenzése ellenére is megszülethet.”
Mint a szakértő elmondta, a népszavazás önmagában véve kiírható – attól függően, hogy mire vonatkozik.
„Ha a múltra vonatkozik, tehát a már tavaly szeptemberben meghozott határozatra, amelynek alapján Magyarországnak 1294 embert kellene befogadnia, arról nem lehetne népszavazást tartani, mert a határozat a magyar államra nézve kötelező volt, és ezen utólag népszavazással sem lehet változtatni” – mondja Valki.
Viszont ha a jövőre vonatkozik, az uniós döntés megszületése után nincs jelentősége annak, hogy milyen eredményt hoz a magyar népszavazás – az „legfeljebb a magyar országgyűlés álláspontját határozhatja meg.”
A jövőben hozott döntésekre ugyanis nincs hatással az, hogy az egyes országok tartottak-e referendumot, és az milyen eredményt hozott. Valki szerint a népszavazás kiírása a kormány belpolitikai céljait szolgálja, egyéb értelme nincs. „Ha az Európai Parlament, a nemzeti parlamentek, valamint a Tanács meghozza a maga többségi döntését, és a magyar kormány, illetve az Országgyűlés kisebbségben marad, akkor a döntés akkor is kötelező lesz Magyarországra, ha a népszavazás ellenkező eredménnyel végződik”
Ha pedig Magyarország nem tartja be az uniós döntést, amely rendelet formájában fog megjelenni, akkor a Bizottság az országgal szemben kötelezettségszegési eljárást indíthat az Európai Unió Bírósága előtt. Ott pedig a kormány hiába hivatkozik majd a népszavazás eredményére, Magyarországot a bíróság el fogja marasztalni.
Ezzel a munícióval várjuk hát, ami ránk ömlik majd köztévéből, közrádióból, óriásplakátról, nemzeti konzultációból, és minden fellehető forrásból, amit a rezsim megmozgatni és megvenni képes, valamint a szomszéd kertjéből is!
Vélemény, hozzászólás?