Egészen különös képe van a körötte folyó dolgokról a kormányzó erőnek, most éppen Rétvári Bence államtitkárnak, akiben egy Schopenhauer veszett el egyenest. A nagy öreg az állította, hogy „Die Welt ist meine Vorstellung”, azaz, nem kevesebbet mondott, mint azt, hogy a világ az ő képzete, ergo objektív valóság nem igazán létezik, ami van, azt a tudata állítja elő. Így van ezzel, ha nem is a zseni megfontolásával, de a szellemi nyomor minden átkával megverve a mi Bencénk, hacsak a polgár hülyének nézése esete nem forog fenn, de józan megfontolás után be kell látnunk, hogy de bizony így van.
Sajátos módon kommunikálta Orbán beszarását, aki a svájci túrából hazatérve látta, hogy most bizony rászakadhat a plafon, és a Kossuth Rádió-béli szokásos szeánszán egy mozdulattal vonta vissza – igaz csak ideiglenesen – a netadót, és ezt rajta kívül senki emberfia, még a hozzá közel állók, a kormány, de még Rétvári Bence sem tudta addig. Azaz, ő is a rádióból értesült a magyar demokrácia eme új diadaláról, ami nem volt egyéb mint menekülés és maszatolás időnyerés céljából. Rétvári „Vorstellungja” viszont gőzerővel beindult.
Ilyeneket delirált a lelkem: 2006-ban nem lehetett ilyen békésen tüntetni Budapesten, az akkori kormányzat ezt nem engedélyezte volna. Ráadásul a mostani magyar kormány sokkal inkább odafigyel a tüntetésekre, mint a nyugatiak. Az államtitkár szerint ha valaki visszanéz erre az eseménysorozatra, akkor azt láthatja, hogy Magyarországon jobban működik a polgári demokrácia, mint bármelyik másik országban. Felidézte, hogy Olaszországban több százezres tüntetések vannak a római utcákon, de nem valószínű, hogy ezért a kormány változtat az álláspontján. „Magyarországon nagyságrendekkel kisebb volt azok száma, akik kétszer felvonultak Budapest utcáin, mégis a kormányzat korrigált a szándékán” – fogalmazott az államtitkár. Emlékeztetett arra is, hogy tavaly Franciaországban egymillióan tüntettek a házasság, a család intézményével kapcsolatban, a szocialista francia kormány azonban nem tett semmit.
Világos nem? Nem. Érdekes még, hogy gazdája is sajátos körítést adott liberójának, amikor arra ragadtatta magát hagymázas álmaiban, hogy ő nem kommunista, ezért meghallja a nép szavát. Ez a kijelentése – mocskos nyugati lapok szerint – arra utalhat, hogy egyre érzékenyebben érinti ifjú pártja MSZMP-hez való hasonlítgatása. De más baj is van itt, ami viszont nem éppen a demokrácia újkori diadala, bármit is lázárkodik ez a nímand.
Ugyanis egy normális demokráciában a dilettáns döntésekre nem az utcán kéne felhívni a figyelmet. Hogy fiatalok, idősek, szakmabeliek értik és tudják az internet fontosságát és működését, a kormányzat meg össze-vissza beszél, mert senki sem meri megmondani Orbán Viktornak, hogy baromságokat gondol, az nem tekinthető kormányzati sikernek. És baromi fárasztó egyben hosszadalmas lesz minden szar intézkedés ellen tüntetni, mert a baj forrása maga a rendszer, ami kiizzadja magából őket. Mindegy, a lényeg, hogy a szocialista francia kormány nem hallja meg a nép szavát, ellenben a NER atyaúristene, aki maga Orbán, egyenesen azon csüng. Ez a magyar demokrácia diadala, de tényleg. Vorstellung, ha már.
Vélemény, hozzászólás?