A Fidesz-KDNP EP-képviselőcsoportja összeállt egy decens kis kép erejéig az MTI képalája szerint az Európai Parlament strasbourgi épületében. Mind a tizenegy mimagyar. Ránézésre mondhatnánk azt, hogy bizakodva tekintenek a jövőbe, de a kép készültének korrekt időpontja nem ismeretes. Hogy előtte vagy utána van annak, amikor nem álltak fel patrióta barátaikkal együtt az EU himnusza alatt, ami gesztus a taplóságon kívül mást is jelez.
Azt mutatja ugyanis, hogy nem igazán érzik maguknak azt a közösséget, akik viszont megtisztelték az Örömódát, amit, ha nem is nevezhetnénk még politikai kiállásnak, de szimbolikus gesztusnak mindenképp. Amikor úgy döntöttek, hogy bunkók lesznek, akárha Bugsy, még meg sem történt az a szavazás, ami után hisztizhettek volna, viszont, hogy az EP jól szavazott velük kapcsolatban, már ez is mutatja.
Megtörtént az, amit előtte csak sejteni lehetett, a patriótákat (bár ezt a fogalmat velük kapcsolatban jó volna elfelejteni) karanténba zárták, illetve az EP szóhasználatával „egészségügyi kordonba”, azaz, semmilyen vezető funkciót nem kaptak, holott a szokásjog szerint járt volna nekik. Nem először tesz ilyet az EP, erre a sorsra jutott annak idején az ID is, ami nem fájt a Fidesznek, ez viszont, mint alább kiderül, nagyon.
A részletek előtt nem árt rögzíteni azonban, hogy ezzel az aktussal vált teljessé Brüsszel bevétele, ami indokkal a kedves vezető idehaza kérte (és várta) a gombák szavazatát azzal az ígérvénnyel, hogy aztán majd ott a hatalmat átvéve mindent felforgat és átalakít, ám, ahogyan kitetszik, semmit nem fog. Sőt, ezzel, hogy a képviselőit a széljobba kényszerítette, minden mozgásteret elvett tőlük, mert Európa őbelőlük egyáltalán nem kér.
Mi több, önvédelmet alkalmazva elszigeteli őket, és meg is indokolja. A többség úgy érvelt, hogy akik EU-ellenesek és Európa lebontásában érdekeltek, azok egyrészt ne képviseljék az EU-t semmilyen szinten, másrészt pedig ne vállaljanak felelősséget olyan ügyekben, ahol az EU előmozdítása a cél. Ennél világosabban nem nagyon lehet beszélni, ebből olybá tűnik, legszívesebben azt mondanák nekik: kívül tágasabb.
Mint ahogyan úgy is volna helyes, ám az épp nekünk lenne nagyon-nagyon rossz. Így hát kénytelenek vagyunk hallgatni a visítást, aminek a vezénylő hangja Bóka miniszter, aki arról értekezett, hogy „az Európai Parlament nem akarja tizennyolc millió választópolgár érdekeit figyelembe venni, és így kijelenthető, hogy nem tiszteli a jogállamiságot és a demokráciát”. Milyen érdekes is ezt a jogállamot újra hallani, pedig Varga J. már asztaloskodik.
Bóka miniszter (és az összes fideszes) képébe dörgölhetnénk, hogy akkor ők miképpen tisztelik itthon a jogállamot, hogyan veszik figyelembe annak az uszkve hétmillió állampolgárnak az érdekeit, akik nem rájuk szavaztak, de ilyetén figyelemfelhívással hiába is élnénk. Lepörögne róluk, mint a száraz kutyaszar, mert a vélt igazságtalanságok csak nekik fájhatnak, jogaik csak nekik lehetnek, a törvények is csak nekik íródnak, mint az ismeretes.
De Európa más kávéház, főleg, ha nem sikerült bevenni, és a Bóka által emlegetett tizennyolc millióval áll szemben uszkve négyszázhúsz millió, akinek az érdekeit az EP képviselni szeretné, és a jelek szerint fogja is. Van az a fura meghatározás, miszerint a demokrácia a többség diktatúrája, így aki nagy kisebbségbe kerül, az így jár, főleg, ha mint fentebb is kiderült, más célja nincs a keveseknek, mint szétverni a többséget. Nem megy, mint kitetszik.
Ha az ember fasiszta, akkor ez fáj neki, de el kellett válnia a szarnak a májától, ami ím, látványosan meg is történt. Amúgy a számok és arányok szinte lényegtelenek is, hiszen a kampányban színt vallottak céljaikról – mindent szétverni -, erre most, amikor ezt megakadályozza a többség, demokráciáról meg jogállamról pampognak, holott fél éve még azt sem tudták mi az. Csak most Deutsch a főnök és nem Varga.
Viszont ezen a senkiföldjén, ahová lavírozták magukat, mintha lenne ennek egyáltalán jelentősége, azt halljuk az emlegetett kép kapcsán az MTI-től, hogy a Fidesz-KDNP európai parlamenti képviselőcsoportja megtartotta tisztújító ülését Strasbourgban, a képviselőcsoport ismét megválasztotta Deutsch Tamást delegációvezetőnek. Delikát, most majd még többet olvashatjuk a közösségi médiában, hogy „ennyi”.
Viszont kajánul tényleg meg kell állapítanunk, hogy ennyi. Illetve ennyi volt. Mert látjuk, hogy a Fidesz gyalázatos útja az EP-ben véget ért, innen a karanténból nincsen már hová menniük, és már szavuk sem nagyon lehet. Persze hőbörögni szokás szerint fognak, de az már csak a gombáknak szól. Őszintén, ha a csoportkép tagja lennék, hangosan zokognom kellene, ha meglátnám, hová jutottam, ám ez valami morált tételezne, ami azonban ott hiánycikk.
Bocs kedves Rezeda, hogy kiragadok egyetlen mondatot, miközben az egész cikk tökéletes, de ez nálam díjnyertes: „Milyen érdekes is ezt a jogállamot újra hallani, pedig Varga J. már asztaloskodik.” 😀🏆👏
Hmm, nekem valahogy fordítva látszik, mintha az iparosék mind valami miniszterek vagy államtitkárok lettek volna. No persze melóból nem lehet meggazdagodni. A pofázás jövedelmezőbb.
Magyarországon kívül igyekszem véletlenül sem megszólalni, nehogy putriótának nézzenek.
patr(id)ióták…
Mindig a végét emlegeted, kedves Rezeda – aztán rendre kiderül, hogy ez csak a kezdet…
Az is a vége, csak a másik vége.
De ezt a mi kedves házigazdánk pontosan tudja.
Reménykedni meg talán muszáj is, nem csak szabad.
Hátha egyszer azok kerülnek a másik végére.