nyírbogát – Rezeda világa https://rezeda.blogin.hu A Nyugat.hu közéleti és politikai véleményblogja Tue, 30 Aug 2016 07:42:46 +0000 hu hourly 1 https://wordpress.org/?v=6.1.10 Mérték – Plecsni az asszonytól https://rezeda.blogin.hu/2016/08/30/mertek-plecsni-az-asszonytol/ https://rezeda.blogin.hu/2016/08/30/mertek-plecsni-az-asszonytol/#respond Tue, 30 Aug 2016 07:42:46 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=12701 Tovább ›]]> Van, akik nem tanulnak semmit.

Még szinte el sem múlt Bayer Ötös Számú Tagkönyv botránya – igaz, egyhamar nem is fog, vagy soha -, amikor már megint saját hatáskörben tobzódnak a kormányzó erők, ezúttal Nyírbogáton, ahol saját feleségétől vehette át Nyírbogát díszpolgári címét a térség fideszes országgyűlési képviselője.

Ő Simon Miklós, és egyszer már kapott ötmillió forint végkielégítést az asszonytól, aki a település polgármestere. Igaz, ezt aztán duzzogva visszafizette, de most megint tobzódott a házi rendszer. Állítólag egyhangú volt a szavazás, de ennél többet a zárt ülés miatt nem lehet megtudni.

sawaya_2Mindez egyébként amennyire pitiáner, annyira felháborító is egyben. A kérdés annyi, milyen halmazállapotú a lelke annak, aki adja, s főképpen, mennyire sötét annak pedig, aki elfogadja.

Ezt már soha nem lehet megtudni, és azt sem, hogy aki megszavazza, hogy törvényes legyen a dolog, mennyire hithű, szervilis, vagy épp mily mértékig félti a nyamvadt életét és egzisztenciáját.

Viszont ez a mi hazánk, ez a rendszer. Ahogyan Rogán haverjai bizniszelnek, ahogyan Mészáros minden lószart megnyer, ahogyan Matolcsy a saját cégénél ad munkát a fiacskájának, mindaz mutatja mennyire a velejéig romlott és korrupt ez az ország.

De nem csak ez. Ahogyan itt a szűkebb hazámban látom, ki kaphat príma díjat, kuratóriumi állást, sajtó napi kitüntetést, mutatja, hogy végletesen és véglegesen ketté szakadt az ország, aminek soha nem lesz vége, csakis a rendszerváltással. És ez a mi munkánk, ami nem mutatkozik kevésnek.

]]>
https://rezeda.blogin.hu/2016/08/30/mertek-plecsni-az-asszonytol/feed/ 0