élelmiszerlánc felügyeleti díj – Rezeda világa https://rezeda.blogin.hu A Nyugat.hu közéleti és politikai véleményblogja Wed, 18 Nov 2015 06:33:27 +0000 hu hourly 1 https://wordpress.org/?v=6.1.10 Baszódjál meg kormányviktor! https://rezeda.blogin.hu/2015/11/18/baszodjal-meg-kormany-viktor/ https://rezeda.blogin.hu/2015/11/18/baszodjal-meg-kormany-viktor/#respond Wed, 18 Nov 2015 04:22:05 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=7806 Tovább ›]]> Most, hogy Magyarország a fény lehengerlő sebességével halad előre az ifjú kommunisták immár egyre jobban kitaposott útján, sőt, még jobban is teljesít mint az tudvalévő, itt az ideje a Kánaán végleges eljövetelének. És már az ajtón dörömböl, ahogyan az kitetszik. Egyetlenünk, amint egy huszárvágással lerendezte az egész menekült és terrorista-kérdést, az ő országgyűlése pedig megszavazta, hogy a kvóták miatt nekilóduljon harcos hazánk az Uniónak, legott országjárásra indult. Mindeközben persze buzgó pártja a kvóták ügyében tovább gyűjti az aláírásokat, mert a harci szellemet éberen köll tartani.

Ez sikerül is. Tegnap épp Szombathelyen járt a megváltó, és a hívők igen nagy buzgósággal fogadták. Ott nyüzsiztek körötte, éppen csak kézcsók nem csattant, de halleluja az mindenképpen volt, amit a szent ember meg is érdemel, mert hogyne. Hitükben megerősíteni érkezett a nyájat, továbbá az akolba terelni a hitetleneket, akik gyaurok, ugye.

orban-kolbaszA hit pedig a lovettán nyugszik, mint azt a Vatikántól is tudjuk, ennek szellemében a csillagokat is odaígérte az égről hű városának. Úgy röpködtek a milliárdok, hogy hirtelenjében össze sem lehet számolni őket, olyan bőség szakad a városra, hogy annyira jó lesz itt élni, senki nem vágyik már Londonba, hacsaknem elvetemült idegenszívű gazember. Mert nekiláttunk szőni kalbászból a kerítést.

Ámde forrás is köll mindehhez, hacsak egy óvatlan pillanatban nem lép félre valaki itten, mint annak idején az Veszprémben történt, akik azóta is lesik az uszodájukat. De beszéljünk a pénzről! A nem emelünk adót kormánya januártól megint rúg egyet a „senkit nem hagyunk az út szélén” című arctalan tömegbe. S miközben a hívek celebrálják a hálaadó szentmisét, ezt a figyelmükbe ajánlanám azért. Innentől szó szerint a Propellerből citálok:

„Gyakorlatilag 33% lesz az ÁFA januártól abban az esetben, ha nagyáruházban vásárolunk. Az igaz, hogy a 27% feletti 6%-ot nem ÁFA-nak, hanem élelmiszerlánc-felügyeleti díjnak nevezik, de az adóteher 33% lesz. Már a 27% is szégyenszemre a legnagyobb áfa volt a világon, ezt most sikerül űberelni a Fideszes kormánynak. A legsúlyosabban a probléma az olcsó termékeket érinti majd, mert különböző termékdíjak fix összege még jobban érzékelhető lesz, mint a drágább termékeknél. A kormány megint a mélyszegénységben élőket sújtja a legjobban. Olyan termék is lesz a piacon, melyet az új adók és az áfa összesen 40% feletti adóval sújtja majd!”

Egyszóval: Baszódjál meg kormányviktor!

]]>
https://rezeda.blogin.hu/2015/11/18/baszodjal-meg-kormany-viktor/feed/ 0