Hozzászólások ehhez: Ezeregyéjszaka meséi https://rezeda.blogin.hu/2024/11/04/ezeregyejszaka-mesei/ A Nyugat.hu közéleti és politikai véleményblogja Tue, 05 Nov 2024 06:39:04 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=6.1.10 Szerző: Yeti https://rezeda.blogin.hu/2024/11/04/ezeregyejszaka-mesei/#comment-31630 Tue, 05 Nov 2024 06:39:04 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=41899#comment-31630 Válaszként erre: Tom Sawyer

A gyártás csak az egyik eleme a gazdaságnak.
Egy régi vezetői tájékoztatóban azt olvashattam, itt 8,5 márka beruházás hoz az elkészülte után egy márka hasznot. Miközben a németek minden egyes befektetett márkája több, mint 7,5 márkát fialt. A pontos számok nem teljesen ezek, de az arányok stimmeltek.
Véletlenül ott maradt a volt nagyfőnökünk irodájában ez a tájékoztató, pedig igen alaposan kitakarítottak a távozása után(érdemei elismerése mellett).
Ilyen országos átlag mellett hiába minden egyéni kiválóság, minél többet termelnek az országban, annál nagyobb a kár!

]]>
Szerző: Tom Sawyer https://rezeda.blogin.hu/2024/11/04/ezeregyejszaka-mesei/#comment-31624 Mon, 04 Nov 2024 22:26:48 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=41899#comment-31624 Nem lovari. Komolyan mondtam.Nem kell elhinni , meg mehet a basz@gatás. A Rába tényleg világszinten volt.
Mondhattok akármit. A sivstagban megvertúk a teljes nyugatot mercedestül- volvostól… Senki nem tudott úgy mint a RÁBA !
Nézzétek meg a 87-es tabellát..

]]>
Szerző: Quvik https://rezeda.blogin.hu/2024/11/04/ezeregyejszaka-mesei/#comment-31615 Mon, 04 Nov 2024 18:39:14 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=41899#comment-31615 Ez itten kérem a szakértő lovári kormány gazdaságpolitikája!

]]>
Szerző: Tom Sawyer https://rezeda.blogin.hu/2024/11/04/ezeregyejszaka-mesei/#comment-31612 Mon, 04 Nov 2024 17:40:59 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=41899#comment-31612 Kedves Rezeda !

Egy picit hadd védjem a mundért. A Rába Magyar Vagon, és Gépgyárban voltam inas, később technikus, még később gépészmérnök.
Volt rálatásunk a M.A.N. gépekre, dee hidd el a Volvótol kezdve figyeltük az összes konkurenciát is. Tudom hogy nagyon jók voltunk, bármit mondhat bárki is..
Minket direkt tettek tönkre!

]]>
Szerző: polyvitaplex https://rezeda.blogin.hu/2024/11/04/ezeregyejszaka-mesei/#comment-31606 Mon, 04 Nov 2024 16:49:11 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=41899#comment-31606 Keleten jobban megbecsülnek minket, ott még mindig lehet Ikarusokat látni.
A KGST újjáélesztésében látnám a megoldást, mi gyártanánk a buszokat, az oroszok a Moszkvicsot, és Észak-Korea kovácsolná a politikai tőkét.

]]>
Szerző: Ultron https://rezeda.blogin.hu/2024/11/04/ezeregyejszaka-mesei/#comment-31600 Mon, 04 Nov 2024 08:51:13 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=41899#comment-31600 Bár tényleg csak ezeregy lenne azon bizonyos éjszakák száma…de így 15 év múltán bőven üti már az ötezeregyet. Miközben sorra tűnnek el az ezeregymilliók.

]]>
Szerző: Coolman https://rezeda.blogin.hu/2024/11/04/ezeregyejszaka-mesei/#comment-31597 Mon, 04 Nov 2024 08:17:00 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=41899#comment-31597 A szellemi „termékeiket”, a Magyar Gógyi nóhót kéne szíjjártónak árulni. A GAZDASÁGI SEMLEGESSÉG-re és a BÉKEKÖLTSÉGVETÉS-re gondolok. Qrva nagy bevétel lenne belőle.

]]>