Hozzászólások ehhez: Boldogság a statisztikában https://rezeda.blogin.hu/2024/08/20/boldogsag-a-statisztikaban/ A Nyugat.hu közéleti és politikai véleményblogja Tue, 20 Aug 2024 12:55:31 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=6.1.10 Szerző: Tom Sawyer https://rezeda.blogin.hu/2024/08/20/boldogsag-a-statisztikaban/#comment-29335 Tue, 20 Aug 2024 12:55:31 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=41344#comment-29335 🤣 Ui.: Tessenek megnézni, hogy a Nemzethy - Szocialista vezetésű városok mekkora búcsút rendeztek oda is, ahol nem is most tartják... Épp csak a lényeg marad le. Hofi mondta jól: az államból a nép, a pártból a munkás lett kitörölve..🤣]]> Kedves Rezeda !

Nekünk , Nagyszüleim után az egyik legnagyobb ünnepünk volt Szent István, az Új kenyér . Igaz, akkor még hozzátették az Alkotmányt is. Mise, ebéd a vidéki-falubeli rokknokkal, délután borozgatás a szőlőben..
Persze Pesten akkor is másvilág volt. Dee nem emlékszem hogy egy elmaradt vihar miatt kirugtak volna v.kit..
Kérdezték a Nyugat-ban hogy mit, és hogyan ünnepelnek ?
Elgondolkoztam. Amíg ez a náci gazember csürhe vezeti (vezeti??? Lopja !!! ) az országot, semmit, és sehogy nem ünneplem..
Meg különben is, szőlő már rég nincs, kenyér is alig, nem az új, még régi se. Az Alkotmányt megse említsük.. Annyi maradt, hogy kínomban röhögni kell 🤣🤣

Ui.: Tessenek megnézni, hogy a Nemzethy – Szocialista vezetésű városok mekkora búcsút rendeztek oda is, ahol nem is most tartják… Épp csak a lényeg marad le. Hofi mondta jól: az államból a nép, a pártból a munkás lett kitörölve..🤣

]]>
Szerző: kovacs_ugynok https://rezeda.blogin.hu/2024/08/20/boldogsag-a-statisztikaban/#comment-29332 Tue, 20 Aug 2024 10:12:09 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=41344#comment-29332 Soha ilyen jó 10 évük nem volt még a politikai élősködőknek. Ott van mindjárt a köteles elvtárs. A versenypiacról hogyan kapart volna össze magának erdélyi vityillót? Sehogy.

Beköltöztek a hatalomba, télen felszedték a parkettát és eltüzelték, felélték/lelakták az egészet. Miközben kikérik maguknak, ha a tulajdonosoknak is lenne pár szavuk az egészhez. Már régen itt az ideje a kilakoltatásnak, zárcserének! :/

]]>
Szerző: Ultron https://rezeda.blogin.hu/2024/08/20/boldogsag-a-statisztikaban/#comment-29329 Tue, 20 Aug 2024 06:34:54 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=41344#comment-29329 „Statisztikailag igazolható, hogy száz évre visszamenőleg nem volt olyan tíz egybefüggő éve az országnak, mint amilyen ez az évtized volt, legyen ez gazdasági vagy életszínvonalbeli értelemben”

A statisztikában nem vagyok biztos, de ez a kijelentés kivételesen szentigaz. Ilyen évtizede (igazából lassan 15 év) még nem volt az országnak. Más kérdés, hogy épeszű ember nem is szerette volna, hogy legyen, sőt, sírva menekül(ne) az ilyen gazdasági és életszínvonalbeli tízévektől, de egy szó, mint száz: egy fideszes – ráadásul az egyik cro-magnoni alapítóatya – mategnap igazat beszélt.

Ez is megértük. Tényleg ünnep ez a nap.

]]>
Szerző: Coolman https://rezeda.blogin.hu/2024/08/20/boldogsag-a-statisztikaban/#comment-29326 Tue, 20 Aug 2024 06:06:51 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=41344#comment-29326 Válaszként erre: Yeti

„Szarkális jelleg” – remek! 🙂

]]>
Szerző: Yeti https://rezeda.blogin.hu/2024/08/20/boldogsag-a-statisztikaban/#comment-29323 Tue, 20 Aug 2024 05:50:55 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=41344#comment-29323 Szarkális jelleget adtak annak az aktusnak, azóta is lopnak mint a szarka.
Illetve dehogyis lopás az, csak folyton elvész a közpénz jelleg.
Fajtajelleg.

]]>