Hozzászólások ehhez: A választói akarat meg a Fidesz https://rezeda.blogin.hu/2024/08/06/a-valasztoi-akarat-meg-a-fidesz/ A Nyugat.hu közéleti és politikai véleményblogja Tue, 06 Aug 2024 16:07:26 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=6.1.10 Szerző: polyvitaplex https://rezeda.blogin.hu/2024/08/06/a-valasztoi-akarat-meg-a-fidesz/#comment-29014 Tue, 06 Aug 2024 16:07:26 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=41227#comment-29014 Ezek szerint mégis igaz lenne a szóbeszéd, amely szerint a fideszesek, a Fidesz-szavazók egy része többé-kevésbé rendszeresen olvas független lapokat, portálokat is.
Lehetséges, hogy Lánczi kardcsörtetése rájuk is vonatkozik, nem csak a portálra.

]]>
Szerző: Fáradt https://rezeda.blogin.hu/2024/08/06/a-valasztoi-akarat-meg-a-fidesz/#comment-29005 Tue, 06 Aug 2024 11:43:44 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=41227#comment-29005 Válaszként erre: Ultron

Igaz, a hanyatló nyugat is milyen rosszul prosperál a demokráciával. 🙂

Abban igazad van, hogy a demokrácia nem önműködő. Gondolkodó, önálló állampolgárok alkotta társadalmat igényel. M.o.-n egyik feltétel sem adott hozzá.

]]>
Szerző: Ultron https://rezeda.blogin.hu/2024/08/06/a-valasztoi-akarat-meg-a-fidesz/#comment-29002 Tue, 06 Aug 2024 11:15:59 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=41227#comment-29002 Sokadszorra jutok el arra pontra, hogy egész egyszerűen nem hiszem el, hogy ilyen – mint ez ország – létezik, létezhet. Konkrétan kidobja a rendszer, leppattan az agyamról, emberi mivoltomban képtelen vagyok feldolgozni ezt az alapvető erkölcsöt, lelkiismeretet, meg úgy általában a minden emberséget nélkülöző, szénalapú posványt, amit fidesznek hívnak. Egyszerűen kékhalál.

Régebben volt (bal)szerencsém végigülni egy többrészes dokumentumfilm-sorozatot az Észak-koreai rendszerről, vezetésről. Akkor éreztem ugyanezt.
Az emberiség tragédiája elevenedett meg a képernyőn, a szemeim előtt, lelkemben zokogtam
ott helyben meg akartam halni, de az egyetlen dolog, amit ki tudtam préselni magamból, az a röhögés. Mert ilyen nincs. Nem lehet. Egy épeszű univerzum azonmód felszívódna a semmibe. Ehelyett tágul.

A demokrácia nem működik. Amíg egynél több ember él a bolygón, addig nem lesz demokrácia és béke sem. A demokrácia alapjaiban hibás, mert arról szól, hogy egy diliházban (is) a többség szava dönt. A többség pedig őrült.

]]>
Szerző: Kiss. Erika https://rezeda.blogin.hu/2024/08/06/a-valasztoi-akarat-meg-a-fidesz/#comment-28999 Tue, 06 Aug 2024 06:01:22 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=41227#comment-28999 Annyira szép, ahogy visszahozzák az átkosból, az annyira szidott kommunistáktól az eszközöket, módszereket. Az ÁVH mellett nagyon megtetszhetett a fiúknak a munkásőrség is, mert mostanában egyre többször hirdetik a munka, tanulás mellett ” végezhető” , mintegy jópofa kalandtúraként a területvédelmi szervezetüket. Ezt is természetesen a harcolunk a békéért nevében. Hiába, a vér nem válik vìzzé. Az ifjú kommunisták megöregedtek ugyan , de ugyan olyan szar alakok ( még jobban ) , mint régen.

]]>
Szerző: Yeti https://rezeda.blogin.hu/2024/08/06/a-valasztoi-akarat-meg-a-fidesz/#comment-28996 Tue, 06 Aug 2024 05:44:40 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=41227#comment-28996 Ordítani már a székház lopásnál is kevés lett volna. Az akkori büntetés elmaradása eredményezte az egyre gátlástalanabb rablást. Az alkotmány elrablása után sok évvel meg aztán teljesen felesleges , hatástalan bármiféle rikoltozás.
Nem tetszettünk forradalmat csinálni, ezért aztán az akkori rablóké minden .Az izraeliek megtanulták ezt, amikor kevesen megúszták az endlösungot.
Ott semmi lózungot nem tűrnek azóta, hanem maguk oldják meg végleg az ellenségeiket. Hogy aztán azzal mit húznak magukra, az már más kérdés.

]]>