Hozzászólások ehhez: Hörgünk és meghalunk https://rezeda.blogin.hu/2024/07/28/horgunk-es-meghalunk/ A Nyugat.hu közéleti és politikai véleményblogja Mon, 29 Jul 2024 06:04:24 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=6.1.10 Szerző: kovacs_ugynok https://rezeda.blogin.hu/2024/07/28/horgunk-es-meghalunk/#comment-28591 Mon, 29 Jul 2024 06:04:24 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=41158#comment-28591 Válaszként erre: kovacs_ugynok

Na, elkezdtem nézni, és eljutottam a J betűig, amikor is elment az áram. Ez is megérne egy szösszenetet, de most nem ez a téma. Közben kiderült, hogy az egyház teljesen feleslegesen fetrengett, mert a kompozíciónak semmi köze nem volt az utolsó vacsorához. Nem tudom majd bocsánatot kérnek-e érte? Nem valószínű.
Ez is csak azt mutatja, hogy a tudatlanság és az ostobaság gyűlöletet szül.

Amúgy én nem láttam a megnyitóban semmi vállalhatatlant. A francia történelem eseményeit elevenítették fel. Abban meg aztán volt minden is.

]]>
Szerző: Tom Sawyer https://rezeda.blogin.hu/2024/07/28/horgunk-es-meghalunk/#comment-28585 Sun, 28 Jul 2024 20:16:23 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=41158#comment-28585 ]]> Kedves Rezedam, és kedves mindenki !

Nem értelek benneteket . Úgy csináltok, mintha nem lennétek tisztába azzal, hogy ennek a náci csürhének az 1936-os berlini az etalon …
🙃

]]>
Szerző: kovacs_ugynok https://rezeda.blogin.hu/2024/07/28/horgunk-es-meghalunk/#comment-28573 Sun, 28 Jul 2024 13:32:44 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=41158#comment-28573 Most, hogy már ennyi felhajtás volt, kíváncsi lettem, és letöltöm. Azt nem ígérem, hogy végig is nézem, de belenézek az olimpia megnyitójába.

Ez az LMBTQ-s fasság meg nem más, mint az orbánék kipécézték maguknak a búzákat, mint annak idején a nácik a zsidókat. A hiba csak ott van, hogy a legtöbb fideszes echte buzi, meg pedifil, csak nem merik bevallani. Utóbbit mondjuk nem csodálom. Az LMBTQ-ra is úgy tekintenek, hogy őket akarják vele csúfolni. Pedig nem szégyen az… :/

]]>
Szerző: polyvitaplex https://rezeda.blogin.hu/2024/07/28/horgunk-es-meghalunk/#comment-28564 Sun, 28 Jul 2024 11:05:41 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=41158#comment-28564 Válaszként erre: hj

Pozitív. Tetszik, egyetértek, jól van megírva stb.

]]>
Szerző: hj https://rezeda.blogin.hu/2024/07/28/horgunk-es-meghalunk/#comment-28558 Sun, 28 Jul 2024 09:42:46 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=41158#comment-28558 Válaszként erre: polyvitaplex

Nem tudom, mit jelent a +1 (iskolai emlékeim szerint nem jót), de ha pozitív visszajelzést, akkor köszönöm.

]]>
Szerző: polyvitaplex https://rezeda.blogin.hu/2024/07/28/horgunk-es-meghalunk/#comment-28555 Sun, 28 Jul 2024 09:05:31 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=41158#comment-28555 Nem néztem a megnyitót, és az olimpiát sem nézem már, indokolatlannak, komplexusosnak, izzadságszagúnak érzem a köztévé és a sajtó erőlködését, a hype-ot, mintha az olimpia is hungarikum lenne, és ott kitüntetett hely járna nekünk.
Focit nézek, de leveszem a hangot.

]]>
Szerző: polyvitaplex https://rezeda.blogin.hu/2024/07/28/horgunk-es-meghalunk/#comment-28552 Sun, 28 Jul 2024 08:51:18 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=41158#comment-28552 Válaszként erre: hj

+1

]]>
Szerző: hj https://rezeda.blogin.hu/2024/07/28/horgunk-es-meghalunk/#comment-28549 Sun, 28 Jul 2024 08:28:32 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=41158#comment-28549 Örülök, hogy szóba került ez a téma, és előre is elnézést a hozzászólásom terjedelméért.
Engem teljesen lenyűgözött a nyitóünnepség: az innováció, a látványvilág, a szellemiség, amelyben a sokszínűség, a tolerancia, az ismert francia hármas jelszó kapták a főszerepet, és az a több tízezer embernek köszönhető, többéves hatalmas munka, ami mindezt lehetővé tette. (Látványtervező diplomám van, és bár sohasem dolgoztam a szakmámban, remélem, így is elhihető, hogy nem a kivilágított Eiffel-torony ejtett ámulatba, hanem négy órán keresztül folyamatosan próbáltam értelmezni ebben a grandiózus produkcióban a különböző vizuális eszközök használatának hogyanját és miértjét.)
Sajnos, elkövettem azt a hibát, hogy egy magyar csatornán néztem az adást. Nem tudom, ki volt a két kommentátor férfi, de elhűlve hallgattam, amiket mondtak – bár szerintem nem a saját reakcióikat hallhattuk, hanem csupán két rezsimszolga akart megfelelni a kenyéradó gazdájuk elvárásainak –, röviden összefoglalva szégyenletes, kirekesztő, rasszista megnyilvánulásaik voltak.
Ugyan az én élményemet nem tudták elvenni, sőt inkább csak tudatosították ismét, hogy hol is élek, és hogy egy fasiszta és náci rendszer hogyan mászik bele az ember személyes világának legneutrálisabbnak hitt zugába is.
Ezen a Rezeda-íráson kívül nem olvastam semmit a megnyitóról, és beszélni sem beszéltem róla senkivel, így a véleményem abszolút befolyásmentes.
És azért zárójelben még azt megjegyezném, hogy miközben hallgattam ezt a két propagandistát, akiknek csak a legkisebb bűnük volt az, hogy elégedetlenek voltak a látottakkal és a rendezéssel, végig arra gondoltam, hogy Magyarország kormánya tényleg azt képzeli magáról, hogy ők is alkalmasak lennének egy olimpia meg egy ilyen monumentális nyitóünnepség kitalálására, megszervezésére, megrendezésére, lebonyolítására?! Ez maradjon meg költői kérdésnek…

]]>
Szerző: Yeti https://rezeda.blogin.hu/2024/07/28/horgunk-es-meghalunk/#comment-28546 Sun, 28 Jul 2024 07:20:57 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=41158#comment-28546 Ideje lenne egy szavazásnak, mint a régi soproni volt.
Szombathely eldöntené, maradjon a szarban vagy kerüljön át a nyugati térfélre a gombákok nélkül.
A többi nem érdekel annyira, de ezt a kis városkát nem hagynám elkipcsákosítani.

Tévét nem használva kimaradtam az olimpiázásból is, de attól még jobban esik a nyugathoz tartozás minden egyéb hülyeségeik mellett is.

]]>