Hozzászólások ehhez: Fogaggyisten https://rezeda.blogin.hu/2024/07/21/fogaggyisten/ A Nyugat.hu közéleti és politikai véleményblogja Sun, 21 Jul 2024 22:29:44 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=6.1.10 Szerző: trabant https://rezeda.blogin.hu/2024/07/21/fogaggyisten/#comment-28240 Sun, 21 Jul 2024 22:29:44 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=41104#comment-28240 Válaszként erre: Tom Sawyer

1983 óta változhatott a helyzet, mivel Ukrajna és népe kivált a nagy testvér szorításából.

A nacionalizmus a népek sírásója.

]]>
Szerző: Yeti https://rezeda.blogin.hu/2024/07/21/fogaggyisten/#comment-28234 Sun, 21 Jul 2024 18:10:50 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=41104#comment-28234 Azért kíváncsi lennék(dehogy, csak lódítok) ha akármilyenek is a szomszédos országokban a magyarokkal szemben, akkor jogos háborút indítani ellenük és területeiket visszacsatolni nagymagyariához?
Legyen az szlovák, román, ukrán bár a bécsi közeg nekem szimpatikusabb lenne.
No mert csak akármennyire nem tetszik nekem sem bármelyik kisebbség elnyomása ez itt a helyzet. Putyin cár bezony támadó háborút kezdett – a hozzávaló duma nem szépít ezen egy hangyafaxnyit sem. Ahogyan az ukránok alávaló bánásmódja a saját kisebbségeikkel sem.

Külső hatalom( Allah nem köteles – igaz a többi sem) nincs kényszerítő erőként, ezért aztán amíg a politikusok jobbnak látják a saját hatalmuk vélt vagy valós érdekében a tömegeket gyilkolászni, addig ez nem múlik 🙁 Legfeljebb rövidebb időkre szünetel, amíg erőt nem gyűjt valamelyik.

]]>
Szerző: Átlagparaszt https://rezeda.blogin.hu/2024/07/21/fogaggyisten/#comment-28228 Sun, 21 Jul 2024 17:32:40 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=41104#comment-28228 Válaszként erre: Tom Sawyer

Már az egyik előző kommented után is bele akartam ugatni a diskurzusba, és azt ajánlani neked, ha letörölted a könnyeidet és kifújtad az orrodat, majd nézz utána, ezek a csodálatos és legyőzhetetlen oroszok az elmúlt néhány száz évben hány háborújukat nyerték meg a nyugat támogatása nélkül? Most meg itt közlöd velünk a döbbenetes tényt, hogy ezek a bokorugró ukránok már évtizedekkel ezelőtt is gyűlölték ám az oroszokat! Ki tudja miért? Én meg akkor közlöm veled, hogy ismerőseim ugyanebben az időszakban – nyolcvanas évek – Litvániában jártak, és láss csodát, ott ugyanígy gyűlölték az oroszokat. Ki tudja miért? Más ismerőseim szintén ekkortájt a nagy Szovjetunió valamelyik közép-ázsiai tagállamában dolgoztak, és például olyasmiket meséltek, hogy az ideiglenesen ott állomásozó hős orosz katonák csak csoportosan hagyhatták el a laktanyát, mert a magányosan kóborlókat másnap reggel jó eséllyel átvágott torokkal találták volna meg utcán. Érthető is szegény oroszok frusztrációja, aki ismeri, mindenki utálja őket – mimagyarokat kivéve –, pedig ők csak boldogítani akarják a világ népeit.

]]>
Szerző: Tom Sawyer https://rezeda.blogin.hu/2024/07/21/fogaggyisten/#comment-28225 Sun, 21 Jul 2024 16:02:31 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=41104#comment-28225 Volt munkatársam, nevezzük Vikinek mesélte, hogy Szevasztopolban élő nagyszüleit látogatta úgy 10 éve. Ezek echte ruszkik, Ott mindenki. azt tudni kell. Nos a lakótepen nem volt víz, sőt drasztikusan az áram se. A wc-t nem húzod le, nem arról szól hogy a kávéfőződ megtöltsed. Este 6-7 között megnyitották a közkutakat, km-es sorok álltak.
No ezt is elmondhatná valaki.

]]>
Szerző: Tom Sawyer https://rezeda.blogin.hu/2024/07/21/fogaggyisten/#comment-28222 Sun, 21 Jul 2024 15:43:57 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=41104#comment-28222 Kedves Rezeda !

Engedd meg, mert hogy másképp látom. Senki nem mondja, nekem van igazam. De tényleg, én tanultam Kievben. Oroszul. Szevasztopoli orosz-ukrán mentorom volt. 1983-ban, bőven a szovjet alatt. Azt a gyűlöletet amit az Ukránok műveltek az Oroszok ellen nehéz elmondani. Kosár meccsen kettőt fordult a mentő a Kieviek miatt..
Persze senki nem akar háborút, dee tudjuk, Hruscsov keverte a kártyát. Valahogy addig kéne visszamenni szerintem. Nem csak a ruszki sáros, ne hogy azt hidgyjük.
Az Orbán és a gazember csürhe, meg úgy hülye, ahogy született. Még jobban.

]]>
Szerző: Kiss Erika https://rezeda.blogin.hu/2024/07/21/fogaggyisten/#comment-28219 Sun, 21 Jul 2024 13:46:12 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=41104#comment-28219 Válaszként erre: Géza Asszony

Ugyanúgy nincs tengerünk, mint Ausztriának, Szlovákiának, Csehországnak. Az a különbség, hogy ezek az országok próbálnak más megoldást is találni, és nem tesznek keresztbe folyton az Ukrajnát támogató projekteknek, meg nem putyinhoz szaladgálnak segget nyalni, mint orbánék.

]]>
Szerző: Ultron https://rezeda.blogin.hu/2024/07/21/fogaggyisten/#comment-28216 Sun, 21 Jul 2024 11:13:46 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=41104#comment-28216 „Hogy Orbán és decens csapata hogyan evickél ki a szarhalomból”

Ahogyan eddig is mindig, a mi hátunkon lépkedve:
„Brüsszel a hibás, Ukrajna a hibás, háborúpárti vezetékromboló infláció, békeháborús vészhelyzet örökre meghosszabbítva.

]]>
Szerző: Géza Asszony https://rezeda.blogin.hu/2024/07/21/fogaggyisten/#comment-28213 Sun, 21 Jul 2024 10:14:47 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=41104#comment-28213 A szovjet időkben a Barátság II -nek nem volt és ma már nem is lehet kerüliránya. De minek is kellett volna amikor Ukrajna még a Szovjetúnió része volt? Erre nincs megoldás. Tengerünk nincs akkor az is kilőve. Akkor? https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/b1/Oil_pipelines_in_Europe_hu.svg

]]>