Hozzászólások ehhez: MP kiábrándító debütálása https://rezeda.blogin.hu/2024/07/18/mp-kiabrandito-debutalasa/ A Nyugat.hu közéleti és politikai véleményblogja Mon, 22 Jul 2024 21:43:35 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=6.1.10 Szerző: polyvitaplex https://rezeda.blogin.hu/2024/07/18/mp-kiabrandito-debutalasa/#comment-28276 Mon, 22 Jul 2024 21:43:35 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=41080#comment-28276 Kíváncsi lennék, hogy a Magyar Péterrel rokonszenvezők mit szólnak Radnai Márk alelnökségéhez.

]]>
Szerző: hj https://rezeda.blogin.hu/2024/07/18/mp-kiabrandito-debutalasa/#comment-28141 Fri, 19 Jul 2024 05:17:47 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=41080#comment-28141 Válaszként erre: Ultron

Ez tényleg meglepő lehet – ha egyáltalán – a tükrös mézeskalácsszívért rajongóknak.
Szerintem jobb lett volna a reménykedő bódulatban való ringatózás helyett figyelni a szóhasználatra, a viselkedésre, a testbeszédre, a fellépőruhára a kiegészítőkkel együtt, és akkor ezekből az egyáltalán nem mellékes mellékesekből egy reálisabb kép alakult volna ki, mielőtt behúzzák az ikszet egy egyszemélyes „pártra”, és olyan „képviselőire”, akikről semmit nem tudhattak, de még egy fotót sem láthattak róluk.

]]>
Szerző: Istvan https://rezeda.blogin.hu/2024/07/18/mp-kiabrandito-debutalasa/#comment-28129 Thu, 18 Jul 2024 22:30:19 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=41080#comment-28129 Válaszként erre: Bogomil

Lehet abból indul ki, hogy ‘zorbánnal’ szemben az a jó stratégia, ha megpróbál minden olyan eszközt és narratívát kicsavarni a kezéből, amire eddig a propagandáját építette és sikeres volt benne? Ez is egy járható útnak tűnhet (kivéve az Ukrajna vonalat) … ‘kituggya’?

]]>
Szerző: Quvik https://rezeda.blogin.hu/2024/07/18/mp-kiabrandito-debutalasa/#comment-28120 Thu, 18 Jul 2024 18:03:54 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=41080#comment-28120 Válaszként erre: Bogomil

Ha ez meg is valósulna, nem kell félteni a kormányt, hogy az így forrásokhoz jutott, fent említett szervezeteket sokszorosan megsarcolja, valamilyen új törvény alapján. Mint ahogy tette ezt már olyan sokszor.
Az egész orbáni rendszert kellene már eltakarítani, az összes kiszolgálójával együtt!

]]>
Szerző: Bogomil https://rezeda.blogin.hu/2024/07/18/mp-kiabrandito-debutalasa/#comment-28117 Thu, 18 Jul 2024 16:37:44 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=41080#comment-28117 Ismert volt korábban is az álláspontja Ukrajna támogatása ügyében, amit én például alapból elutasítok, mert védhetetlen.
Ami viszont a Magyarországnak/ra szánt támogatásokat illeti, akár azt is szorgalmazhatná, hogy a pénzek közvetlenül az arra érdemesnek bizonyuló önkormányzatokhoz, civil szervezetekhez, vállalkozásokhoz érkezhessenek,és kapcsolják ki a kormányzatot/NER-t a pályázatok elbírálásából. Volt már ilyen, és lehetne erre egy uniós mechanizmust kialakítani.

]]>
Szerző: Ultron https://rezeda.blogin.hu/2024/07/18/mp-kiabrandito-debutalasa/#comment-28114 Thu, 18 Jul 2024 15:56:39 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=41080#comment-28114 Tehát a trójai fideszesről kiderül, hogy fideszes.
Nem találok szavakat a döbbenettől…

]]>
Szerző: Yeti https://rezeda.blogin.hu/2024/07/18/mp-kiabrandito-debutalasa/#comment-28093 Thu, 18 Jul 2024 11:22:27 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=41080#comment-28093 Alighanem nem a magyaron, hanem a magyarokon kell túllépnie európának.
Kellett volna, minimum 15 éve. De az is lehet, van annak 30 éve is.

]]>
Szerző: Paulus_Maior https://rezeda.blogin.hu/2024/07/18/mp-kiabrandito-debutalasa/#comment-28081 Thu, 18 Jul 2024 06:52:48 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=41080#comment-28081 Mégis csak igaz, hogy „kutyából nem lesz szalonna”?
M.P. itt keveri a szezont a fazonnal: Átvette a fidesztől azt a rögeszmét, hogy hogy ott „a magyarokat báncsák!”

]]>
Szerző: kovacs_ugynok https://rezeda.blogin.hu/2024/07/18/mp-kiabrandito-debutalasa/#comment-28078 Thu, 18 Jul 2024 06:47:05 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=41080#comment-28078 „„nem támogatja Magyarország megbüntetését Orbán Viktor elhibázott politikája miatt”, akkor arra kell jutnunk, hogy Magyar teljesen más hajóban evez, mint amelyben a kampány idején volt.”

Ezzel vitatkoznék. Ezt a Fő téren a kampányában is említette. Ahogy ismert volt az Ukrajnával kapcsolatos álláspontja is, még bőven a választások előtt. Ahogy ismert volt az orbán rendszerrel kapcsolatos is.

Az orbán nagyon kihúzta a gyufát a többi EU-s politikusnál, és eljutott oda a helyzet, hogy keresztbe fognak neki tenni. Csak mert megérdemli, nem is kérdés. Aminek a negatív hatásait az ország lakossága is nyögi. Magyarék ez ellen semmit sem tudnak tenni ott kint az EU parlamentben, ahhoz kevesen vannak. Ezért kéne itthon turbófokozatra kapcsolniuk, meglovagolni a kezdeti népszerűségüket, és minél előbb eltávolítani az orbán maffiát a hatalomból. Erre pedig minden törvényes eszköz meglenne, csak akarni kéne, és ehhez az EU is segítséget nyújtana, már persze ha valaki kérné. Pont ez az ami hiányzott az eddigi un. „ellenzékből”. Ha a Tisza párt is bepunnyad, mint anno a Momentum, akkor túl kell lépni Magyaron is. Minden nappal hatalmas károk keletkeznek az országban, mint anyagi, mint erkölcsi téren, amit az orbán és csatósai ámokfutása okoz nekünk. A legkisebb problémánk most az ukrán háború, és az EU hogy viszonyul hozzánk.

]]>