Hozzászólások ehhez: Nincs rajtunk sapka https://rezeda.blogin.hu/2024/07/14/nincs-rajtunk-sapka/ A Nyugat.hu közéleti és politikai véleményblogja Sun, 14 Jul 2024 15:53:35 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=6.1.10 Szerző: Fáradt https://rezeda.blogin.hu/2024/07/14/nincs-rajtunk-sapka/#comment-27874 Sun, 14 Jul 2024 15:53:35 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=41053#comment-27874 „Ha kitéped egy ember nyelvét, nem azt bizonyítod vele, hogy hazudott, csak a világ tudomására hozod, hogy félsz attól, amit mondana.”

2026-ig MINDEN nem fideszes hangot megpróbálnak majd elnémítani. Hogy sikerül-e…

]]>
Szerző: kovacs_ugynok https://rezeda.blogin.hu/2024/07/14/nincs-rajtunk-sapka/#comment-27871 Sun, 14 Jul 2024 10:19:47 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=41053#comment-27871 Magyarországon alkotmányba van foglalva a sajtószabadság, a rágalmazás pedig BTK-s bűncselekmény. Semmi más dolga nem lenne (lett volna) a független sajtónak, hogy az ilyen autokratikus kísérletekre túlérzékenyen reagáljon, és az elkövetőket úton-útfélen perelje. Nem az intézményeket, hanem azok jómunkásen’bereit. Ugyanis nem az intézmények követik el a rágalmazást, a sajtó korlátozását, hanem azok akik ott dolgoznak. Aztán felelősségre lehetne vonni a 135 kesztyűbábot is, mégis kinek az érdekeiben szavaznak meg illegitim törvényeket?

Apropó legitimitás! Amelyik hatalom en’berei, a hatalmukkal visszaélve megakadályozzák, hogy felelősségre lehessen vonni őket, azoknak a hatalma illegitim, ahogy a törvények is amiket így hoznak. Ezt minden nap a 135 „bátor” orra alá kéne dörgölni. Felemelt fejjel, nem behúzott nyakkal! Mert a sajtó előtt kétféle út áll. Vagy lealjasul, és elhagyják a pályát azok akik erre nem hajlandók. Vagy ellenállnak, és minden legális eszközt felhasználnak a tolvaj, aljas maffia ellen. Ez utóbbi lenne az alapvető érdekük, és ezt ne tessék úgy venni, hogy egy kibic bármit mondhat. Segíts magadon, és Isten is megsegít…

]]>
Szerző: Yeti https://rezeda.blogin.hu/2024/07/14/nincs-rajtunk-sapka/#comment-27868 Sun, 14 Jul 2024 09:42:31 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=41053#comment-27868 Füstszűrős sapkád lehet, talán ez a bajuk.
Tartok tőle, nem fogják beérni egyszerű veregetésekkel.

]]>