Hozzászólások ehhez: Leszállástechnika https://rezeda.blogin.hu/2024/06/21/leszallastechnika/ A Nyugat.hu közéleti és politikai véleményblogja Fri, 21 Jun 2024 19:11:13 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=6.1.10 Szerző: polyvitaplex https://rezeda.blogin.hu/2024/06/21/leszallastechnika/#comment-27118 Fri, 21 Jun 2024 19:11:13 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=40894#comment-27118 Válaszként erre: hj

Nekik is van egyfajta humoruk, például amikor Orbán egy interpellációra válaszol, mindenki nagyon jól szórakozik. Öniróniájuk nincs.

]]>
Szerző: Ultron https://rezeda.blogin.hu/2024/06/21/leszallastechnika/#comment-27115 Fri, 21 Jun 2024 19:07:13 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=40894#comment-27115 Válaszként erre: polyvitaplex

Ezt egyszerűbben is meg lehet fogalmazni:
Az okos ember mindenben kételkedik, a hülye meg mindenben baromi biztos.

]]>
Szerző: hj https://rezeda.blogin.hu/2024/06/21/leszallastechnika/#comment-27109 Fri, 21 Jun 2024 10:59:33 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=40894#comment-27109 😀😀 Nekem is pont Woody Allen szövege jutott erről az eszembe. Meg a „Hegedűs a háztetőn”-ből az a jelenet, amikor Tevje elmegy a legnagyobb lányáékhoz megnézni a varrógépet, majd amikor a család noszogatja, hogy már indulniuk kellene haza, akkor dacosan kijelenti, hogy ő bizony majd csak akkor indul, amikor ő akar indulni, aztán fél percre rá közli, hogy na, ő most akar. Csak hát ez egy szeretetteljesen humoros jelenet, és Woody Allen sem a humortalanságáról ismert, ellenben ezek a borzalmas NER-figurák... Azt pedig Királyhegyi Páltól tudjuk, hogy akinek nincs humora, az mindenre képes.]]> Válaszként erre: polyvitaplex

😀😀😀 Nekem is pont Woody Allen szövege jutott erről az eszembe.
Meg a „Hegedűs a háztetőn”-ből az a jelenet, amikor Tevje elmegy a legnagyobb lányáékhoz megnézni a varrógépet, majd amikor a család noszogatja, hogy már indulniuk kellene haza, akkor dacosan kijelenti, hogy ő bizony majd csak akkor indul, amikor ő akar indulni, aztán fél percre rá közli, hogy na, ő most akar. Csak hát ez egy szeretetteljesen humoros jelenet, és Woody Allen sem a humortalanságáról ismert, ellenben ezek a borzalmas NER-figurák… Azt pedig Királyhegyi Páltól tudjuk, hogy akinek nincs humora, az mindenre képes.

]]>
Szerző: polyvitaplex https://rezeda.blogin.hu/2024/06/21/leszallastechnika/#comment-27106 Fri, 21 Jun 2024 09:34:06 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=40894#comment-27106 „Sose szeretnék olyan pártcsaládhoz tartozni, amelyik elfogadna engem tagnak”, mondaná Woody Allen (eredetileg Groucho Marx mondta), mert így gondolkodik egy neurotikus értelmiségi, töpreng, mérlegel, nem elég magabiztos.
Ezzel szemben a fiúk az agresszivitásig lehengerlőek és kételyek nélküliek, vagy legalábbis ezt a képet szeretik sugározni magukról, mindig a másik a hibás, a sajtó, a tüntető diákok, a vak komondor, a külföld.

]]>