Hozzászólások ehhez: Díszőrség https://rezeda.blogin.hu/2024/06/17/diszorseg/ A Nyugat.hu közéleti és politikai véleményblogja Wed, 19 Jun 2024 17:41:02 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=6.1.10 Szerző: Nyista https://rezeda.blogin.hu/2024/06/17/diszorseg/#comment-27082 Wed, 19 Jun 2024 17:41:02 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=40870#comment-27082 Válaszként erre: Yeti

Szerintem azért „terepruha”, mert a Magyar Hobvédségnél ez az ún. négyszín nyomott egyenruha a gyakorló. Szóval a díszőrség gyakorlóban parádézik díszruha helyett. Ez a „ló nélküli huszárok” továbbgondolása. Díszruha nélküli díszegység. Persze volt már király nélküli királyság felkészül az ellenzék nélküli Parlament és az állampolgári jogok nélküli büdös paraszt…ööö állampolgár.

]]>
Szerző: István https://rezeda.blogin.hu/2024/06/17/diszorseg/#comment-27052 Mon, 17 Jun 2024 20:03:16 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=40870#comment-27052 Válaszként erre: Ultron

(Szerintem) cirkusz az egész világ, csak az előadás/környezet itt-ott (nyugatabbra) jóval ‘színvonalasabb’… egyelőre…

]]>
Szerző: Yeti https://rezeda.blogin.hu/2024/06/17/diszorseg/#comment-27046 Mon, 17 Jun 2024 14:28:57 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=40870#comment-27046 Gondolom azért terepruha, hogy ne legyenek feltűnőek a sok kutyaszar között. Csak nehogy valami hülyeturista véletlenül a farkukra lépjen.

]]>
Szerző: polyvitaplex https://rezeda.blogin.hu/2024/06/17/diszorseg/#comment-27043 Mon, 17 Jun 2024 14:02:41 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=40870#comment-27043 A tradíció már korábban elkezdődött, ugyanis az egyik újságcikk szerint a miniszter maga is a palotaőrségnél szolgált tartalékosként. Nosztalgikus tradíció, amilyen Orbánnak a stadionépítés.
Nemcsak Londonban, hanem egy csomó fővárosban vannak díszőrségek, látványos őrségváltások, csak az a különbség, hogy nem harci, hanem kifejezetten történelmi egyenruhákban parádéznak.
Nem is olyan régen, a 90-es években még Budapesten is volt ilyen, a Hősök terén, az Ismeretlen Katona sírjánál, de az túl messze van, nem lehet látni a Karmelitából.

]]>
Szerző: Csáki Zoltán https://rezeda.blogin.hu/2024/06/17/diszorseg/#comment-27040 Mon, 17 Jun 2024 13:56:19 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=40870#comment-27040 Cirkusz és kenyér kell a népnek!! Ezt ugye több mint 2000 éve tudjuk!!
Mivel a kenyér már fogytán…vagyis a rávaló…így marad a cirkusz!!
De!!! Akkor lesz itt igazi cirkusz, ha már a NER által kitalált népbutító cirkuszai nem találnak befogadásra a morálisan lezüllesztett lelkekben sem!!

]]>
Szerző: Ultron https://rezeda.blogin.hu/2024/06/17/diszorseg/#comment-27025 Mon, 17 Jun 2024 11:17:58 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=40870#comment-27025 Hízlalják az amúgy is túlsúlyos egójukat, fitogtatják a végtelen hatalmukat – és persze ebből is kilopják a magukét (mármint a miénket…).
Ennyi a dolog értelme.

Azt amúgy nem tudom, az egész világ színház-e, vagy csak ez a szerencsétlen szarhalom itt körülöttünk – és nem is különösebben érdekelne, viszont sajnos a jegy árát mindenki fizetni köteles, nem csak a célközönség. Ráadásul ez még csak nem is színház, maximum egy kertaljai cirkusz, szánalmas ripacsokkal, élükön a bohóckirállyal, s az egyetlen attrakciójuk a nagyüzemi lopás.

Mondanám, hogy van mááásik, de úgy tűnik, sajna nincs.

]]>
Szerző: Coolman https://rezeda.blogin.hu/2024/06/17/diszorseg/#comment-27007 Mon, 17 Jun 2024 07:24:08 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=40870#comment-27007 Ez (is) gyönyörű. Köszi Kázmér.

]]>