Hozzászólások ehhez: Zavar az erőben https://rezeda.blogin.hu/2024/06/04/zavar-az-eroben/ A Nyugat.hu közéleti és politikai véleményblogja Tue, 04 Jun 2024 17:34:31 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=6.1.10 Szerző: Yeti https://rezeda.blogin.hu/2024/06/04/zavar-az-eroben/#comment-26515 Tue, 04 Jun 2024 17:34:31 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=40774#comment-26515 Válaszként erre: Tom Sawyer

Nekem nagyapám élte túl, én pedig láthattam a nevét a magyar elesettek emléktábláján San Donà di Piave kisvárosában.
Nem emlegetett egy sereget sem jó szívvel. A háború azonban csupán folytatása az előző embertelen kormányzásnak. Most is 🙁

]]>
Szerző: kovacs_ugynok https://rezeda.blogin.hu/2024/06/04/zavar-az-eroben/#comment-26506 Tue, 04 Jun 2024 14:25:34 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=40774#comment-26506 A filmben az idegen lény is agymosással próbálkozott. Aztán lelőtték a gecibe…

]]>
Szerző: Tom Sawyer https://rezeda.blogin.hu/2024/06/04/zavar-az-eroben/#comment-26485 Tue, 04 Jun 2024 11:29:56 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=40774#comment-26485 Helyesen : most sem különb szerintem. Bocs

]]>
Szerző: Tom Sawyer https://rezeda.blogin.hu/2024/06/04/zavar-az-eroben/#comment-26482 Tue, 04 Jun 2024 11:27:27 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=40774#comment-26482 Kedves Rezeda !

Tegnap után nem nagyon akartam írni, dee a mai nap muss sein. Talán nem jába’ .
104 éve volt Trianon. Néhány gondolat, mert nagyszüleimtől sokat hallottam, és talán érdekelhet valakit.
Dédapa az Isonzónál volt, úgy 1916-tól. Azt túl élte. Hazavergődött a Piavétól, elmondta hogy a menekülő olaszokat szembe lőtték a „baráti” franciák, és náluk kerestek menedéket előlük. Elmondta , hogy milyen az amikor az alig tudott elföldelt halottakat , és az élőket is szétszórják a gránátok, lövedékek..
Jaa, meg hogy a magyar baka, csak a ruszinnak mert hátat fordítani. Vajon miért ?
Aztán 19-ben Szamuely kitette Kapuváron az egyik akácfára a nevét a templom elött. A hanyba menekült az akasztás elől. Mások nem voltak ilyen szerencsések.
Aztán két évére a vakbélgyulladás elvitte mégis. Mit lehet erre mondani ??

Bocsánat, csak azért mertem leírni, hogy mégis csak emlékezzünk. Nem volt az olyan régen.Szörnyű egy világ ez. Sajnos most különb szerintem.
Elnézést ha valakit bántottam.

]]>
Szerző: Yeti https://rezeda.blogin.hu/2024/06/04/zavar-az-eroben/#comment-26440 Tue, 04 Jun 2024 07:00:02 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=40774#comment-26440 A karcagi gombát nem tudom mi érdekli(na majd kiderül, nem csípi ezt a nagy lenézést). A karcagi birkát viszont biztosan nem érdekli, mikor lesz belőle pörkölt.

A mobilos listák érdekesek, nekem ugyan van de még soha nem próbált hívni egyik párt sem. Mások sem, úgyhogy néha kíváncsiságból meghallgatom a csengőhangját hátha egyszer majd fel kell ismerjem.

]]>
Szerző: polyvitaplex https://rezeda.blogin.hu/2024/06/04/zavar-az-eroben/#comment-26437 Tue, 04 Jun 2024 06:58:13 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=40774#comment-26437 Az igaz, hogy a háború öl, és valaki fegyverrel a kézben hal meg, valaki menekülés közben (például az orosz katonák néha a saját tisztjeik golyójától).

De a felsorolásban megemlített bombázást, az ellenség börtönét, járványt, éhhalált, kínzást, megerőszakolást és rabszolgának elhurcolást jellemzően a megtámadott országok civil lakosai szoktak elszenvedni.
A Fidesz-propagandának a háború kitörésétől kezdve az a célja, hogy egybemossa a támadókat és a megtámadottakat, és a ukrajnai nemzeti kisebbségek jogainak csorbítására hivatkozva mentegesse az oroszok háborús és emberiség elleni bűneit.
A néhai liberális, nyugat-orientált Fidesz forog a sírjában.

]]>