Hozzászólások ehhez: Orbán Viktor vándorcirkusza https://rezeda.blogin.hu/2024/05/24/orban-viktor-vandorcirkusza/ A Nyugat.hu közéleti és politikai véleményblogja Sat, 25 May 2024 04:09:08 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=6.1.10 Szerző: István https://rezeda.blogin.hu/2024/05/24/orban-viktor-vandorcirkusza/#comment-25597 Sat, 25 May 2024 04:09:08 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=40681#comment-25597 „Hőn szeretett miniszterelnökünk hovatovább kriptokormányfővé redukálta magát, sötétben bujkáló, rémhírterjesztő ellenforradalmárként iszkol a sajtó elől, és általában véve mindazok elől, akik nem tudják pecsétes papírral igazolni, hogy híveinek egyre fogyatkozó táborához tartoznak, legalábbis máma még. Hogy holnap mi lesz, az nem tudható, sejtéseink viszont lehetnek, sőt vannak is. Részletesebb magyarázatért forduljunk bizalommal a Dankó Rádióhoz, ott mély bölcsességeket hallhatunk. „Akinek a lelke beteg és a szíve vérzik, / Igyon meg vagy öt-hat litert reggeltől éjfélig. / Húzassa el a cigánnyal százszor azt a régit, / Hogy jegenyefák, jegenyefák nem nőnek az égig”, és így tovább. Lehangoló szöveg, vénülő diktátorok nemigen szokták megszeretni, pedig aktuális és a helyes irányba mutat.”
(Váncsa István)

]]>
Szerző: Bogomil https://rezeda.blogin.hu/2024/05/24/orban-viktor-vandorcirkusza/#comment-25591 Fri, 24 May 2024 17:35:20 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=40681#comment-25591 Javaslom kedves Rezeda, hogy „a Szijjártó nevű organizmus”-szerű megfogalmazásokat ne használj, mert eléggé dehumanizáló.
A „f@sz Szijjártó” viszont szerintem is beleférne…

]]>
Szerző: Ultron https://rezeda.blogin.hu/2024/05/24/orban-viktor-vandorcirkusza/#comment-25585 Fri, 24 May 2024 08:01:39 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=40681#comment-25585 „én látom azt, amit az emberek nem látnak”

Egyrészt, ezt úgy hívják, téveszmés pszichozis.
Másrészt meg, ez a folytonos „emberek” emlegetése, mintha önnön magát valami felsőbbrendű entitásnak vélné (szintén téveszme, jókora istenkomplexussal súlyosbítva).
Az „emberek”. Tudjátok, azok a szánalmas kis izék, amik ő(k) nem. A keményen dolgozó KISember, a’la szíjjártó. Mintha ő nagy ember lenne.
Patológikus arrogancia és lenézése mindennek, amit képviselniük kellene. Felkapják az armanit, és istenné válnak.

Orbán kijelentése valójában nem jóslat, hanem tünetegyüttes.
Egy egész országé, amelyik a választások után is örömmel szolgálja majd ezt a beteges álomvilágot.

]]>
Szerző: Bársony József https://rezeda.blogin.hu/2024/05/24/orban-viktor-vandorcirkusza/#comment-25582 Fri, 24 May 2024 07:36:15 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=40681#comment-25582 Szuper ez a blog! Lényegre törő, ironikus, fanyar humorú, a történésekkel szembesítő olvasmány. Bízom abban, hogy egyre több ember érti meg a sorok között húzódó valóságot. Gratulálok, csak így tovább.

]]>
Szerző: Yeti https://rezeda.blogin.hu/2024/05/24/orban-viktor-vandorcirkusza/#comment-25579 Fri, 24 May 2024 07:29:15 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=40681#comment-25579 Ha már a zenebohócnál tartunk.
Van mááásik?

]]>