Hozzászólások ehhez: Szirénázó repülő https://rezeda.blogin.hu/2024/05/17/szirenazo-repulo/ A Nyugat.hu közéleti és politikai véleményblogja Fri, 17 May 2024 16:35:59 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=6.1.10 Szerző: Ultron https://rezeda.blogin.hu/2024/05/17/szirenazo-repulo/#comment-25223 Fri, 17 May 2024 16:35:59 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=40637#comment-25223 Miért nem a parlamentet szarják telibe? Esetleg meghajigálhatnák vele a kakadut. Imádnám.
Persze ebben a világban – az országban meg pláne – sosem az igazi a bűnös bűnhődik.
Most is szerencsétlen takarítók szívtak…

]]>
Szerző: kovacs_ugynok https://rezeda.blogin.hu/2024/05/17/szirenazo-repulo/#comment-25217 Fri, 17 May 2024 14:39:09 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=40637#comment-25217 Válaszként erre: Tom Sawyer

Jól hangzik, de már évek óta többször meg lett cáfolva. Pl.:
https://youtu.be/StnSkKRY2Gg?si=Jmp16dINTEbM_NWI

]]>
Szerző: Tom Sawyer https://rezeda.blogin.hu/2024/05/17/szirenazo-repulo/#comment-25214 Fri, 17 May 2024 14:02:41 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=40637#comment-25214 Úgy ahogy a Szijártó is menthetetlen "hüje" marad, hiába imádkoznak érte Pamnnonhalmán, vagy Csád-ban, stb.. menthetetlen bunkó tapló marad, ahogy felénk mondják : Ő a bizonyíték, hogy van élet az agyhalál után is. 🤣 Hidd el ezek nem érdemlik meg a reformkorban elfelejtett "lyottot" 🙃 Ui.: tetszett a hozzászólás 😀 Üdv.: Tom]]> Kedves Erika !

Borzasztó helyesíró vagyok, dee azért a konvoj-ról sejtettem , hogy az egy betűvel hosszabb mint ahogy írtad 🤣
Úgy ahogy a Szijártó is menthetetlen „hüje” marad, hiába imádkoznak érte Pamnnonhalmán, vagy Csád-ban, stb.. menthetetlen bunkó tapló marad, ahogy felénk mondják : Ő a bizonyíték, hogy van élet az agyhalál után is. 🤣
Hidd el ezek nem érdemlik meg a reformkorban elfelejtett „lyottot” 🙃

Ui.: tetszett a hozzászólás 😀

Üdv.: Tom

]]>
Szerző: Tom Sawyer https://rezeda.blogin.hu/2024/05/17/szirenazo-repulo/#comment-25211 Fri, 17 May 2024 13:32:44 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=40637#comment-25211 Kedves Rezeda !

Mielött szakmai kérdésekbe belemerülnék, csak annyi, hogy jópár tudományos cikken vagyok túl az elektromos kérdéssel kapcsolatban. Talán az ADAC idevonatkozó cikkét idézném szabad fordításban :
A mai akkummulátorral gyártott autók, kb. annyi környeztkárosítást okoznak kibocsátásuk pillanatában, mint a modern belsőégésűek 300-400 ezer km (!!!) megtétele után.
Nos világos, német a cikk, dee olvastam japánoktól is hasonlót. Az biztos hogy a lítium-technológia nem lehet nyerő eleve a kémiai tulajdonságai miatt, és biztos hogy más fel fogja váltani. Effelől nincs kétségem.
Bölcsebb lenne kicsit kivárni, és nem politikát csinálni a dologból..
Nagyot lehet bukfencezni, pedig azt nem kívánom.

]]>
Szerző: poli https://rezeda.blogin.hu/2024/05/17/szirenazo-repulo/#comment-25205 Fri, 17 May 2024 08:34:04 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=40637#comment-25205 Válaszként erre: Kiss Erika

Pedig jó lenne Föld körüli pályára állítani őket.

]]>
Szerző: kovacs_ugynok https://rezeda.blogin.hu/2024/05/17/szirenazo-repulo/#comment-25202 Fri, 17 May 2024 08:24:42 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=40637#comment-25202 A villanyautóipar annyira „válságban” van, hogy naponta mutatják be az újabbnál újabb modelleket. Miközben az akkumulátorfejlesztés is ezerrel pörög. Utóbbi annyiban rossz „ránk” nézve, hogy a surmó, technikai analfabéta miniszterelnökre, külügyérre rásózzák az elavult technológiájú akkugyárat, ami azért nem termel, mert már eleve nem kell a kutyának se az a fajta akkumulátor, mert van már annál jobb. Aztán az autógyárak is a már bevált, saját igényeik szerint gyártott akkumulátorokat veszik.
A faluvégi putriból (ő mondta így) a polcra került nagyképű hülyegyerek mert nagyot álmodni, aztán egy jókora rémálom lett az országnak belőle. Csak, hogy enyhe képzavarral éljek. Az átkosbeli tervgazdálkodás amikor találkozik a maffiával, és a XXI. századi valósággal. :/

]]>
Szerző: Kiss Erika https://rezeda.blogin.hu/2024/05/17/szirenazo-repulo/#comment-25199 Fri, 17 May 2024 06:51:18 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=40637#comment-25199 szíjártó gyönyörűen fenyegette meg a riportert, mikor az számonkérte, hogy miért állították 2 éve a választások előtt, hogy az orosz hekkertámadás kampányhazugság, mikor a Direkt36 kiderítette , hogy a külügy rendszereiben úgy kotorászik az orosz titkosszolgálat, mintha otthon lenne, és most már a minisztérium belső dokumentuma is alátámasztja ( altábornagy asszony levele ) hogy nem csak tudtak a hekkertámadásról, piszkosul nem tudtak ellene védekezni ( 4000 felhasználó és 930 szerver lett megbízhatalann a levél alapján ). Jellemző, hogy a magát államférfinak képzelő beteg egyből a riportert fenyegette, nemzetbiztonsági kockázatot rebesgetett, hogy kerültek hozzá a belső dokumentumok, az orosz hekkertámadás láthatóan egy pillanatig nem aggasztotta hazaáruló kollégát. „Jó lesz , ha vigyáz” , ” intette jóindulatúan ” a riportert keresztapa leghülyébb unokaöccse. Végtelen önbizalom, önhittség a ssssemmire ( oly szépen artikulálja az s-eket ) , persze, hogy jár neki luxusrepülő, külön konvoly, örüljönk, hogy nem űrhajóval akar közlekedni.

]]>
Szerző: polyvitaplex https://rezeda.blogin.hu/2024/05/17/szirenazo-repulo/#comment-25193 Fri, 17 May 2024 06:24:58 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=40637#comment-25193 A kirgizeket a kirúgásuk helyett átirányítottam volna a debreceni oltóanyaggyárba, habár vakcina egyelőre nem kell, de valamit biztosan lehetne gyártani.

De ha mégsem, akkor a szarukat a növénytermesztésben hasznosítanám.

]]>