Hozzászólások ehhez: Táblatéboly https://rezeda.blogin.hu/2024/05/05/tablateboly/ A Nyugat.hu közéleti és politikai véleményblogja Tue, 07 May 2024 23:04:17 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=6.1.10 Szerző: hj https://rezeda.blogin.hu/2024/05/05/tablateboly/#comment-24539 Tue, 07 May 2024 23:04:17 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=40538#comment-24539 ]]> Válaszként erre: Nyista

🙏

]]>
Szerző: Nyista https://rezeda.blogin.hu/2024/05/05/tablateboly/#comment-24533 Tue, 07 May 2024 21:07:48 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=40538#comment-24533 Válaszként erre: hj

Kedves hj!

Köszönöm a „méltatást”. Ilyenkor az is eszembe jut, hogy bárcsak tévednék!
Köszönöm a jókívánságokat. Én is boldogabb, szabadabb, teljesebb életet kívánok neked és családodnak. Egyébként ezt kívánnám az egész emberiségnek is, mert ha mindenki emberhez méltóan élhetne akkor a konfliktusok is ritkábbak lennének és talán kevésbé lennének hevesek. Ezzel mindenki csak nyerne.
Azt meg, hogy ezek „idegenszívűnek” tartanak tekintsd kitüntetésnek. A tisztesség, az emberség, a gerinc ezeknek tényleg idegen. Ezért tesznek tönkre maguk körül mindent és mindenkit. Érzik, hogy hitványak de képtelenek mit kezdeni ezzel a felismeréssel
„Önszégyenét meg nem bocsátja a nép.” (Madách Imre: Az ember tragédiája)

]]>
Szerző: hj https://rezeda.blogin.hu/2024/05/05/tablateboly/#comment-24530 Tue, 07 May 2024 14:14:13 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=40538#comment-24530 Válaszként erre: Nyista

Kedves Nyista!
A hozzászólásod nagyon megrendített (ezért is reagálok két nap múltán), mert a magyarságomat – bár „ezeknek” én félig idegenszívű vagyok – ugyanígy érzem, a folyamatot pedig hasonlóképpen látom.
Mondanám, hogy kívánok Neked és a családodnak egy boldogabb, szabadabb életet, mint amilyen „itthon” lehetséges, de ez – úgy tűnik, és őszintén remélem – már megvalósult, így marad a GRATULÁCIÓ, a kommentért meg a KÖSZÖNET.

]]>
Szerző: hj https://rezeda.blogin.hu/2024/05/05/tablateboly/#comment-24458 Mon, 06 May 2024 00:46:39 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=40538#comment-24458 Válaszként erre: Yeti

Köszi.

]]>
Szerző: Yeti https://rezeda.blogin.hu/2024/05/05/tablateboly/#comment-24452 Sun, 05 May 2024 19:58:24 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=40538#comment-24452 Válaszként erre: hj

Dobják fel ők a talpukat, nem pedig te.
ÉS legyen nekik végük, nem pedig részedről.
Ezért szó sem lehet VAGY lehetőségekről.

]]>
Szerző: Nyista https://rezeda.blogin.hu/2024/05/05/tablateboly/#comment-24449 Sun, 05 May 2024 19:22:30 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=40538#comment-24449 „… és mivé vált ez az ország a mélyrétegekben.”
Ez az ország nem vált ilyenné a mélyrétegekben, hanem minidig is ilyen volt! Néhány „látnok” (Pl. Márai vagy Kertész. Korábban Ady, József Attila, Radnóti) tökéletesen leírta, hogy milyen a magyar társadalom és mire lehet számítani tőle. Semmi váratlan nem történt. Mikor 1990-ben előbújtak a nyilasok és a nyilas csemeték a nyilasból lett bolsevikok meg a moszkovita bolsevikok elővették a díszmagyart és a „bocskait” akkor már lehetett tudni, hogy mi következik. Csak idő kérdése volt.
Én most Sheffield-ből írom ezeket a sorokat. Aki nem akar ilyen lenni annak azt tanácsolom, hogy fusson! Minél messzebbre nyugat felé! A gyerekem a szomszéd szobában a éppen a barátaival játszik. Angolul beszélnek. A magyart már csak töri, de ez csekély ár azért, hogy ember maradhat. Nekem még van egy Arany meg egy Radnóti kötetem a polcomon. Arany-t gyakorlatilag elfelejtették. Radnóti-t is csak előtte még megölték ezeknek a felmenői. Számomra Radnóti, Arany, Petőfi, József A, Móricz Zsigmond és a többiek testesítik meg a magyarságot. De ők mind halottak. Ahogyan Magyarország is az!

P.S. Tényleg! Van még néhány Rejtő regényem is. Ő is halott. A munkaszolgálatban halt meg mint Petschauer Attila olimpikon. Ez egy ilyen ország ilyen néppel!
Nincs mit tenni! Menekülj!

]]>
Szerző: Tom Sawyer https://rezeda.blogin.hu/2024/05/05/tablateboly/#comment-24434 Sun, 05 May 2024 14:41:33 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=40538#comment-24434 Kedves Rezeda !

Ez, még a közel 40 év Nácihoz szokás után is k@rva kemény.
Röhej az egész életünk. Nem tudom, ha páros lábbal rugnám picsán..
Naa az is kevés lenne…

]]>
Szerző: hj https://rezeda.blogin.hu/2024/05/05/tablateboly/#comment-24422 Sun, 05 May 2024 10:49:51 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=40538#comment-24422 ]]> Válaszként erre: Yeti

Ezt most – kivételesen – nem sikerült értelmeznem. 😀

]]>
Szerző: Yeti https://rezeda.blogin.hu/2024/05/05/tablateboly/#comment-24419 Sun, 05 May 2024 09:31:04 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=40538#comment-24419 Válaszként erre: hj

dobják és végük, csak semmi vagy

]]>
Szerző: hj https://rezeda.blogin.hu/2024/05/05/tablateboly/#comment-24416 Sun, 05 May 2024 08:58:24 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=40538#comment-24416 Régóta nem tudom eldönteni, mit kívánjak magamnak: hogy minél előbb feldobjam a talpam, és ezzel részemről vége legyen a NER-nek, vagy hogy még láthassam a bukását. (Habár az utóbbi csak némi elégtétel lenne, kárpótolni nem tudna az ellopott évtizedekért és a valaha volt remények helyett „kapott” reménytelenségért és barbárságért.)

]]>