Hozzászólások ehhez: A Magyarország paradoxon https://rezeda.blogin.hu/2024/04/16/a-magyarorszag-paradoxon/ A Nyugat.hu közéleti és politikai véleményblogja Tue, 16 Apr 2024 15:17:53 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=6.1.10 Szerző: polyvitaplex https://rezeda.blogin.hu/2024/04/16/a-magyarorszag-paradoxon/#comment-23154 Tue, 16 Apr 2024 15:17:53 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=40398#comment-23154 Megpróbáltunk csatlakozni a fejlett országokhoz, konkrétan a miniszterelnök egyik rokona az osztrák Sparhoz, de nem jött össze, na bumm!, jó lesz helyette az orosz fapados Mere.

]]>
Szerző: Yeti https://rezeda.blogin.hu/2024/04/16/a-magyarorszag-paradoxon/#comment-23139 Tue, 16 Apr 2024 14:03:29 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=40398#comment-23139 Picit átgondolva legyen akkor ner apória:
Lopás nem létezik, hanem csak a ner működési formája van.
Hiszen a lopónak először a javak felét kell ellopnia.
(Ne mi nyerjük a legtöbbet – ha még valaki emlékszik.)
De előbb annak a felét és annak a felét így tovább a végtelenségig.
A lopónak végtelen sokszor kell lopnia (1/2, 1/4/ 1/8 … ) véges idő alatt, ami lehetetlen. Vagyis nem létezik lopás!

A stadion apória is fejlettebb, mint Zenon bácsi idejében, naná!
A maiak kiválóak politikusként a gyakorlatban alkalmazni, tetszés szerint elhitetni a tömegekkel bármi dologról annak akár a jogosságát, akár a jogtalanságát.

]]>
Szerző: Ultron https://rezeda.blogin.hu/2024/04/16/a-magyarorszag-paradoxon/#comment-23094 Tue, 16 Apr 2024 08:49:12 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=40398#comment-23094 Fejlett országokhoz való csatlakozás? Talán fejlődő-t akart makogni.

Az előbbi már majdnem napra pontosan 20 éve megtörtént. Aztán jött ez a fidesz nevű dilettáns tolvaj csűrhe és sikeresen felzárkóztatta az országot az utóbbihoz.

]]>
Szerző: hj https://rezeda.blogin.hu/2024/04/16/a-magyarorszag-paradoxon/#comment-23088 Tue, 16 Apr 2024 07:02:43 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=40398#comment-23088 Ez a folyamatos mantrázás, hogy majd megújulunk, majd elrugaszkodunk, majd felzárkózunk, majd bummolunk, majd valamikor (persze egyre távolabbi céldátummal) jobb lesz – nektek is –, gyakorlatilag a mennyországgal és az üdvözüléssel való hitegetés jól bevált receptje szerint van kitalálva és működtetve.

]]>