Hozzászólások ehhez: Putyin magyar hangja https://rezeda.blogin.hu/2024/03/20/putyin-magyar-hangja/ A Nyugat.hu közéleti és politikai véleményblogja Wed, 20 Mar 2024 08:21:26 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=6.1.10 Szerző: kovacs_ugynok https://rezeda.blogin.hu/2024/03/20/putyin-magyar-hangja/#comment-21692 Wed, 20 Mar 2024 08:21:26 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=40217#comment-21692 Válaszként erre: kovacs_ugynok

Ja, 60pusztát akartam írni. De végül is ugyanaz… :/

]]>
Szerző: kovacs_ugynok https://rezeda.blogin.hu/2024/03/20/putyin-magyar-hangja/#comment-21689 Wed, 20 Mar 2024 08:19:51 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=40217#comment-21689 Válaszként erre: kovacs_ugynok

Idézek a linkből:
„Ez azt jelenti, hogy egy repülőgép Putyinnal nem egy repülőgép Oroszország legitim módon elismert elnökével, hanem egy repülőgép az Orosz Föderáció egy egyszerű polgárával, akit le lehet lőni.”

Egy ország vezetőjének a legitimitása bizony ezt jelenti. Ha valaki ellehetetleníti a politikai ellenfeleit, einstandolja a média majdnem egészét, hazugságban tartva a választókat csal a választásokon, az bizony nem legitim, és onnantól a többi ország vezetői is úgy tekintenek rá mint egy közönséges lókupecre Fakospusztáról. :/

]]>
Szerző: kovacs_ugynok https://rezeda.blogin.hu/2024/03/20/putyin-magyar-hangja/#comment-21683 Wed, 20 Mar 2024 08:08:05 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=40217#comment-21683 „alkotmányos rendjének megsértése céljából”

Ezzel kapcsolatban Magyarország Alaptörvényének a C cikkének a (2)-es pontját szoktam emlegetni. Ami a kizárólagos hatalomra való törekvést hivatott volna tiltani. Magyarország alkotmányos rendjének az alapja a demokrácia és a jogállam… lenne. Ha a varangy és maffiatársai nem ragadták volna a kezükbe a kizárólagos hatalmat 2010-ben. A pletyka szerint némi ruszki pénzzel és informatikai segítséggel „megtámogatva” a fidesz kampányát.

Kb. ez fedi a hazaárulás fogalmát, nem az hogy az un. „ellenzék” nem hagyja, hogy EU-s adófizetői pénzeket használjon fel a fidesz maffia a saját céljai érdekében, a magyar adófizetők kárára.

Amúgy a varangy ruszki haverja pint most néz szembe a legitimitás problémájával. Nem ártana ha az EU politikusok magukhoz kapnának, és felfognák végre, hogy a fidesz kormány és mini elnöke hogy áll a legitimitás kérdésével.
https://index.hu/kulfold/2024/03/20/haboru-orosz-ukran-konfliktus-kijev-moszkva-volodimir-zelenszkij-vlagyimir-putyin-nato-europai-unio/

]]>
Szerző: polyvitaplex https://rezeda.blogin.hu/2024/03/20/putyin-magyar-hangja/#comment-21680 Wed, 20 Mar 2024 07:58:51 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=40217#comment-21680 Mint sok minden más törvénynek és rendelkezésnek, a veszélyhelyzet meghosszabbításának stb., a félelem, a bizonytalanság, a szorongás előidézése és tartós fenntartása lehet a legfőbb célja. Hogy mindenki kussoljon és ne nagyon ugráljon.
Mondjuk Oroszországban azért csak odabasztak pár Molotov-koktélt a választási irodák falához, és voltak, akik direkt déli 12 órakor szavaztak, szóval még ott sem érte el a 100 százalékot Putyin népszerűsége. Nálunk meg pláne nem lehet szó totális elhülyülésről, csak közönyről, fásultságról.

]]>