Hozzászólások ehhez: Idegállapot ás alavjú https://rezeda.blogin.hu/2024/03/13/idegallapot-as-alavju/ A Nyugat.hu közéleti és politikai véleményblogja Thu, 14 Mar 2024 12:32:19 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=6.1.10 Szerző: polyvitaplex https://rezeda.blogin.hu/2024/03/13/idegallapot-as-alavju/#comment-21284 Thu, 14 Mar 2024 12:32:19 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=40160#comment-21284 Válaszként erre: Civis

Keret ének, a keretlegények éneke.

]]>
Szerző: Yeti https://rezeda.blogin.hu/2024/03/13/idegallapot-as-alavju/#comment-21278 Thu, 14 Mar 2024 12:15:08 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=40160#comment-21278 Válaszként erre: Civis

Hol a hiba?
Eggyel több betű esetén kretének.
Kevesebb esetén keresztének?
Vagy netán a kettő összevonásával alkotott privát szóhasználat?

]]>
Szerző: Civis https://rezeda.blogin.hu/2024/03/13/idegallapot-as-alavju/#comment-21254 Wed, 13 Mar 2024 19:14:38 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=40160#comment-21254 Na keretének akkor alulro szagoljátok mind egytöl egyig

]]>
Szerző: kovacs_ugynok https://rezeda.blogin.hu/2024/03/13/idegallapot-as-alavju/#comment-21245 Wed, 13 Mar 2024 16:04:13 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=40160#comment-21245 Válaszként erre: kovacs_ugynok

„A hatalomra törekvésnek számtalan oka van. A hatalommal befolyás, ellenőrzés, csodálók sora és
gyakran gazdagság jár. A nyugati demokráciákban
sajnos megvan a határa annak, hogy mekkora politikai hatalommal bírhatunk. A demokratikusan
megválasztott vezetőknek mindig tekintettel kell
lenniük az ellenzékre, és arra, hogy az emberek
ingadoznak az egyes politikai jelöltek között. Amikor a választóknak elegük lesz egy politikai vezetőből, újat választanak.
Diktátorként ezzel szemben egészen más játéktérrel rendelkezhetsz. Fárasztó ellenzéki politikusok
és minden lében kanál médiumok híján ugyanis
sokkal szabadabb vagy, amikor politikai és privát
céljaid elérésére törekszel. Például a diktátorok
zöméhez hasonlóan hatalmas vagyonra tehetsz
szert anélkül, hogy az emberek, a sajtó vagy az
állami szervek betekintést nyerhetnének abba. És
ha valaki mégis venné magának a bátorságot, hogy
nyilvánossá tegye privát üzleteidet, elég egyszerűen
megváltoztatnod a jogrendszert úgy, hogy az effajta
felforgató magatartás büntethető legyen…”

Deja vu

]]>
Szerző: kovacs_ugynok https://rezeda.blogin.hu/2024/03/13/idegallapot-as-alavju/#comment-21242 Wed, 13 Mar 2024 15:58:45 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=40160#comment-21242 Kezdő diktátorok kézikönyve
Mikal Hem
https://www.typotex.hu/book/5950/mikal_hem_kezdo_diktatorok_kezikonyve

]]>
Szerző: Yeti https://rezeda.blogin.hu/2024/03/13/idegallapot-as-alavju/#comment-21236 Wed, 13 Mar 2024 15:19:27 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=40160#comment-21236 Válaszként erre: kovacs_ugynok

Te gondolod, te gondod.
Nekem elég, ha leírhatom, ami nyomja a bögyöm.
No meg ha olvashatom amit házigazdánk és a többi hozzászóló írt.

]]>
Szerző: polyvitaplex https://rezeda.blogin.hu/2024/03/13/idegallapot-as-alavju/#comment-21230 Wed, 13 Mar 2024 13:59:19 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=40160#comment-21230 Mint mindig, Menczer Tamásnak most is igaza van: Cseh Katalin tényleg hazaáruló, már a nevében is benne van. Javaslom, hogy változtassa meg a nevét Magyar Katalinra vagy Csángó Katalinra. Esetleg Menczer vagy Bayer Katalinra.

]]>
Szerző: polyvitaplex https://rezeda.blogin.hu/2024/03/13/idegallapot-as-alavju/#comment-21227 Wed, 13 Mar 2024 13:54:57 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=40160#comment-21227 Válaszként erre: kovacs_ugynok

„4. Értem az iróniát, de az irónia ideje lejárt.”

Vigyázat, mert nagyon hasonlít a Hány az óra, Vekker úr? c. film német tisztjének mondatára: „Én értem a viccet, de nem szeretem.”

Az irónia ideje nem járt le, sőt! Legalább annyi létjogosultsága van, mint hokedlire állva buzdítani a nem létező forradalmárokat.

]]>
Szerző: hj https://rezeda.blogin.hu/2024/03/13/idegallapot-as-alavju/#comment-21224 Wed, 13 Mar 2024 12:52:06 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=40160#comment-21224 Válaszként erre: kovacs_ugynok

Én pedig azt gondolom, hogy mi itt beszélgetünk. Mindenki a maga intellektusának és stílusának megfelelően, de egyenlőkként, bármiféle hierarchia nélkül.

]]>
Szerző: kovacs_ugynok https://rezeda.blogin.hu/2024/03/13/idegallapot-as-alavju/#comment-21221 Wed, 13 Mar 2024 12:29:45 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=40160#comment-21221 Válaszként erre: hj

1. Nem hozzád szóltam, most te kötöttél gyakorlatilag belém.
2. Olvasd el azt is mire válaszoltam, és próbáld értelmezni.
3. Nekem ez a hazám, ide fizetek nem kevés adót.
4. Értem az iróniát, de az irónia ideje lejárt.
5. Mindenkinek megvan a lehetősége változtatni a jelenlegi helyzeten.

]]>