Hozzászólások ehhez: A bátor Fidesz-frakció https://rezeda.blogin.hu/2024/01/25/a-bator-fidesz-frakcio/ A Nyugat.hu közéleti és politikai véleményblogja Fri, 26 Jan 2024 19:17:05 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=6.1.10 Szerző: cyr45 https://rezeda.blogin.hu/2024/01/25/a-bator-fidesz-frakcio/#comment-17717 Fri, 26 Jan 2024 19:17:05 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=39779#comment-17717 Válaszként erre: miki1950

Igen, mert a svéd miniszterelnök (ellentétben a miénkkel) úriember!
Túl karcosnak találta a külügyminisztere válaszát, hiába az volt a reális. És úgy gondolta, hogy ezt enyhítenie kell, még egy olyan pimasz lábhoz rendelési próbálkozás estén is, amivel próbálkozott a mi nagy vezetőnk!

Hogy miért?… Egyszerűen azért, mert a nemzetközi diplomáciai életben ez a szokásos, általában-mostanában.
Nem pedig az a hangnem, amit a mi miniálnokunk, és az ő szájjalártó külügyminisztere megenged magának, sok esetben!

Szóval, tedd egymás mellé Orbán, és Kristersson levelét, és úgy értelmezd őket!
Orbán magához akarta rendelni Kristerssont, mintegy annak áraként, hogy fenséges fejével méltóztasson rábólintani a svéd NATRO csatlakozásra, ő, mint megkerülhetetlen hatalom!:-)
Kristersson válaszában szót sem ejtett a NATO csatlakozásról, viszont érintőlegesen említette a Gripen gépek ügyét, mint a tárgyalás egyik lehetséges témáját!
Továbbá azt, hogy szívesen eljön egy „kölcsönösen alkalmas” időpontban, majd, egyszer…
Ami jelentheti azt is, hogy sajnos nem adódik majd ilyen időpont, ezt teljesen szokásos fordulat ilyen esetben a diplomáciai életben…
De azt mindenképpen jelenti, hogy a mostani iderendelési próbálkozást udvariasan visszautasította!:-))

]]>
Szerző: polyvitaplex https://rezeda.blogin.hu/2024/01/25/a-bator-fidesz-frakcio/#comment-17627 Thu, 25 Jan 2024 16:47:45 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=39779#comment-17627 Egyetértek Orbán Balázzsal, nem szavazógyár. Hanem szarozó gyár.

És ez nem szimpla szóvicc, hanem nagyon is mély tartalom van mögötte: a Fidesz-kommunikáció egyik lényege, hogy minden európai, uniós, szövetségesi, valamint demokratikus, emberjogi stb. témában szarozni kell, a döntések helyett időt húzni, az állásfoglalások helyett kekeckedni, egészen addig, amíg a Központ máshogyan nem dönt, onnantól teljesen mást kell mondani, mint öt perccel előtte, úgyse kéri számon senki, senkit nem érdekel, a szavazóikat a legkevésbé.

]]>
Szerző: miki1950 https://rezeda.blogin.hu/2024/01/25/a-bator-fidesz-frakcio/#comment-17624 Thu, 25 Jan 2024 14:36:41 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=39779#comment-17624 A svéd miniszterelnök se semmi ám!
Az SVT NYHETER egyik mai vezércikkének címe :
” Kristersson válasza Orbán Viktornak : Elfogadta a meghívást ”

Akkor most mi van?

]]>
Szerző: rezeda https://rezeda.blogin.hu/2024/01/25/a-bator-fidesz-frakcio/#comment-17618 Thu, 25 Jan 2024 09:19:05 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=39779#comment-17618 Válaszként erre: Északi Kibic

🙂

]]>
Szerző: Északi Kibic https://rezeda.blogin.hu/2024/01/25/a-bator-fidesz-frakcio/#comment-17612 Thu, 25 Jan 2024 08:44:55 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=39779#comment-17612 Kedves Rezeda, a tavolleted alatt a szurke reggelek még szurkebbek voltak! Folytasd az irast, szukseg van rá. Vigyazz az egeszsegedre es keruld a fekete autokat..

]]>
Szerző: rezeda https://rezeda.blogin.hu/2024/01/25/a-bator-fidesz-frakcio/#comment-17609 Thu, 25 Jan 2024 07:42:12 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=39779#comment-17609 Válaszként erre: költöző

🙂

]]>
Szerző: költöző https://rezeda.blogin.hu/2024/01/25/a-bator-fidesz-frakcio/#comment-17606 Thu, 25 Jan 2024 07:16:22 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=39779#comment-17606 Jó reggelt!

Kellesz Rezeda, mint a falat kenyér 🙂 Folytasd munkásságodat, sok egészséget kívánok hozzá! Változni ne fog semmi tőle idehaza, de legalább jól szórakozunk, sírva vigadunk. Nagyon jól írsz, élvezetes minden sor.

Üdv,
egy innen elköltöző magyar anya két gyermekkel

]]>