Hozzászólások ehhez: Az ukránok sapkája https://rezeda.blogin.hu/2023/12/10/az-ukranok-sapkaja/ A Nyugat.hu közéleti és politikai véleményblogja Sun, 10 Dec 2023 16:32:27 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=6.1.10 Szerző: cyr45 https://rezeda.blogin.hu/2023/12/10/az-ukranok-sapkaja/#comment-14502 Sun, 10 Dec 2023 16:32:27 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=39546#comment-14502 Válaszként erre: Tom Sawyer

Tom Sawyer, tökéletesen igazad van!

Az akkori Magyarországhoz tartozó kisebbségek olyan fokon voltak lekezelve, elnyomva, és megalázva a magyar vezetés részéről, hogy egyáltalán nem csoda az, hogy SZÁMUKRA a trianoni döntés egyértelműen pozitív volt.
Ha -anno- a magyar kormány olyan politikát folytatott volna, hogy JOBB lett volna nekik a magyar fennhatóság alatt élni, mint az anyaországukhoz (már, amelyiknek volt) visszakerülni, Trianon valószínűleg be sem következett volna, vagy legalabb is, nem ÚGY, ahogy történt!:-((

]]>
Szerző: miki1950 https://rezeda.blogin.hu/2023/12/10/az-ukranok-sapkaja/#comment-14484 Sun, 10 Dec 2023 12:08:59 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=39546#comment-14484 Zelenszkij nyaka körül sajnos
elkezdték szorítani azt a bizonyos hurkot az USA -ban és orbán „jóvoltából ” az EU – ban is.
Zelenszkij tökéletesen tisztában van avval, hogy az uniós felvételi kritériumok egyik legfontosabbika a nemzeti kisebbségek helyzetének európai jogszabályok szerinti rendezése – anélkül alma a fa alatt.
Még ráért volna vele, de úgy gondolhatta, ezzel a gesztussal félig -meddig kihúzhatja orbán alól a talajt és esélyt adhatott magának a beígért uniós pénz megítélésére.
A putyin pincsik reakciói nem ebbe az irányába mutatnak, de láttunk már orbán karóján varjút.
Az ET hó közepi produkciója megmutatja majd az Unió érdekérvényesítési képességét, ami viszont kihat majd a jövő júniusi EP – választás erőviszonyainak alakulására is.

]]>
Szerző: kovacs_ugynok https://rezeda.blogin.hu/2023/12/10/az-ukranok-sapkaja/#comment-14475 Sun, 10 Dec 2023 11:29:41 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=39546#comment-14475 P.S.: Remélem lesz bejegyzés az orbán beteges vonzalmáról is, a baltás és láncfűrészes bűnözőkhöz…

]]>
Szerző: kovacs_ugynok https://rezeda.blogin.hu/2023/12/10/az-ukranok-sapkaja/#comment-14472 Sun, 10 Dec 2023 11:28:10 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=39546#comment-14472 Válaszként erre: kovacs_ugynok

Hiteltelen fideszes tolvaj maffiózók. Mindegy mit süketelnek, takarodjanak a magyar politikából! Örökre.

]]>
Szerző: kovacs_ugynok https://rezeda.blogin.hu/2023/12/10/az-ukranok-sapkaja/#comment-14469 Sun, 10 Dec 2023 11:26:45 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=39546#comment-14469 Ezt a „hol a pénz?” költői kérdést az orbánnak, és az összes csivavájának naponta fel lehetne tenni. A kérdés azért költői, mert MI nagyon jól tudjuk hol a magyar adófizetők pénze. A NER lovagoknál és rokonságuknál, és rajtuk keresztül a fideszes politikusbűnözőknél, és az ő rokonságuknál, 60pusztán, 6tyúktavában, stb. Csak NEM az oktatásban, egészségügyben és az útjainkban, ahol amúgy nagy szükség lenne rá. :/

]]>
Szerző: polyvitaplex https://rezeda.blogin.hu/2023/12/10/az-ukranok-sapkaja/#comment-14466 Sun, 10 Dec 2023 09:27:10 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=39546#comment-14466 Menczer szerint alaposan tanulmányozni fogják a kisebbségi és nyelvhasználati törvényt, alapos munkára lehet számítani, hamar munka ritkán jó, ezt már Svédország NATO-csatlakozási kérelmének az elhúzódó megszavazásakor is meg lehetett tapasztalni.
Eközben, és ez nem vicc, vidéken az a hír terjed, hogy a baloldal és az EU támogatásával Ukrajna Magyarország megtámadását tervezi.

]]>
Szerző: Tom Sawyer https://rezeda.blogin.hu/2023/12/10/az-ukranok-sapkaja/#comment-14460 Sun, 10 Dec 2023 07:59:36 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=39546#comment-14460 Kedves Rezeda !

Csak az éjjel ugrott még be Szarajevó mellé :
Valóban, a Monarchia, és vele az egész 20. század (talán még a mának is) a sorsa már ott eldőlt amikor a magyar parlament egyszer nem volt hajlandó megadni a társnemzeteknek a jogait. Pedig az osztrákok belátták, többször napirendre is tűzték !
Borzalmas dolgokat kértek ám ezek a nemzetiségek. Szabad nyelvhasználatot, hogy saját faluik városaik hivataljaiban saját embereik is dolgozhassanak, kapják vissza az 1905-ös „magyarosítás” elötti település neveiket, no meg hasonló szörnyűségeket. De szerencsére a mi akkori jó miniszterelnökeink (Tiszák) és kormányaik megvédték a szegény magyarokat a bestiáktól ! Jaa, egész Trianonig..

Szóval lenne miből tanulnia a náci csürhének, meg persze nekünk is akik hagyjuk ismét ezt az eszement ámokfutást a gazember farizeus bandájának!
Csupán csak ez jutott eszembe ezekről a idióta Hollik, Menczer féle marionett-bohócokról, és az Ukrán-EU szakkomentjeikről..

]]>