Hozzászólások ehhez: Karácsonyi apanázs – papoknak https://rezeda.blogin.hu/2023/12/03/karacsonyi-apanazs-papoknak/ A Nyugat.hu közéleti és politikai véleményblogja Mon, 04 Dec 2023 07:42:39 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=6.1.10 Szerző: kovacs_ugynok https://rezeda.blogin.hu/2023/12/03/karacsonyi-apanazs-papoknak/#comment-14196 Mon, 04 Dec 2023 07:42:39 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=39492#comment-14196 Válaszként erre: Tom Sawyer

A karitasz kint volt a menetkor.Viszont az egyik papot áthelyezték, mert befogadott menekült… keresztényeket. Keresztények is voltak köztük, bizony.

Viszont arról se feledkezzünk meg, hogy a főgeci propagandistái miatt lett az egész vonulás ilyen látványos. Ahogy egyes papok a fidesznek kampányoltak a szószékről.

]]>
Szerző: Anarchista https://rezeda.blogin.hu/2023/12/03/karacsonyi-apanazs-papoknak/#comment-14193 Mon, 04 Dec 2023 07:27:37 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=39492#comment-14193 Már nem járok templomba. Amikor jártam a csuhás geci a show végén mindig adakozásra szólította fel a híveket. Erre külvárosban ahol felnőttem azt mondtuk volna, hogy „megbaszodteajókurvaanyádat”!

]]>
Szerző: Tom Sawyer https://rezeda.blogin.hu/2023/12/03/karacsonyi-apanazs-papoknak/#comment-14172 Sun, 03 Dec 2023 16:59:37 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=39492#comment-14172 Kedves felebarátaim !

Mivel nem találok megfelelő szalonképes szavakat, engedjétek meg, hogy a jó k@rva édes anyukájukba küldjem el ezt az egész náci bagázst. 2015 nyara nem tom’ meg van-e még v.kinek.?? Itt, a házam mellett jöttek a szerencsétlen Szírek, Perzsák, etc.. ott lógott a kisgyerek a nyakukban. Éhen – szomjan.. Tettünk ki vajas kenyeret, de nem győztük „gyártani” olyan éhesek voltak.
Ki segített akkor más rajtuk ? Segített a Rom. Kat. egyház ?? Na ugye ..
Tegnap írtam Máté evangéliumát, nincs miről beszélni. Elöttem nem állnak meg az biztos.

]]>
Szerző: miki1950 https://rezeda.blogin.hu/2023/12/03/karacsonyi-apanazs-papoknak/#comment-14169 Sun, 03 Dec 2023 12:51:17 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=39492#comment-14169 Válaszként erre: Kiss Erika

Erika javaslatával teljes mértékben egyetértek.
Ez egyetlen szó nélkül egy mindent kifejező gesztus lenne a katolikus papság részéről, a szolidaritásról és a vallási dogmák komolyan vételéről.

Az nem ördögtől való, hogy demokráciákban az állam anyagiakkal is támogatja az egyházakat és azok papjait, ezáltal is elköteleződést mutatva a társadalom hívő rétegei felé , ami azonban nem jelentheti a klerikalizmus meglétét, pláne nem annak erősödését.
Márpedig itt annak vagyunk szemtanúi, ti. az állam és egyház szétválasztása nem hogy nem történt meg, de annak mind szorosabb összenövését tapasztalhatjuk.

]]>
Szerző: Kiss Erika https://rezeda.blogin.hu/2023/12/03/karacsonyi-apanazs-papoknak/#comment-14163 Sun, 03 Dec 2023 11:37:21 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=39492#comment-14163 Iványi Gáborék egyházának ellenben nem utálják a közfeladatok ellátásáért törvényesen járó összeget, ellenben a NAV- ot rájuk küldték a ki nem utalt összegből be nem fizetett járulékok, adók miatt ( a sorrend fontos, előbb fizessék ki a NAV tartozást, utána majd utalják, amiből ki lehetne fizetni ) . A lényeg, hogy a most jutalmazott papok a visszaosztás helyett támogathatnák keresztény felebarátjuk rászorulókat segìtő egyházát, alapìtványát, hogy ne kelljen hajléktalan szállót, iskolát, óvodát bezárni, legyen miből az ott dolgozók bérét kifizetni. Gondolok itt arra, hogy a most jutalmazott papok végre egyszer már cselekedhetnének az általuk oly sokszor emlegetett Jézus Krisztus nevében , szellemiségében, nem csak a szájuk járna, a tetteik beszélnének.

]]>
Szerző: kovacs_ugynok https://rezeda.blogin.hu/2023/12/03/karacsonyi-apanazs-papoknak/#comment-14160 Sun, 03 Dec 2023 11:03:35 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=39492#comment-14160 What? Mivan?! Miért is eme rendkívüli juttatás a magyar adófizetők pénzéből? Bár ha összekötjük a választások előtt mit prédikált Zaba atya, hogy LMBTQ-zott, gyakorlatilag arra a következtetésre jutunk, hogy a fidesz a kormányon keresztül közpénzt sikkaszt, választási csalás céljából. Ami meg BTK-s pénzforgalmi ügylet. Fom kivan csuhások! Ti is csak ennyit értek? A becsületetek 30 ezüst, vagy másfél milla? Kapjátok be4 Akarom mondani, inkább ne, miért is legyen jó nektek… Inkább szégyelljétek magatokat, és remélem még meglesz ennek a böjtje! :/

]]>
Szerző: glorianna https://rezeda.blogin.hu/2023/12/03/karacsonyi-apanazs-papoknak/#comment-14154 Sun, 03 Dec 2023 09:43:20 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=39492#comment-14154 Most sem vált volna nyilvánossá a karácsonyi pulykapénz papoknak, ha a veszprémi püspök nem kér egyházmegyéje mindegyik papjától egy-egy milliót. A maradék félmilla sem kevés pénz, a tanár nagyjából két hónapig dolgozik annyiért, de nem is ez a legfontosabb. A veszprémi püspök utasításából én arra következtetek, hogy talán vissza kell utalgatni az összegyűjtött egymillák nagy részét, tekintettel a közelgő választásokra.

]]>
Szerző: Tom Sawyer https://rezeda.blogin.hu/2023/12/03/karacsonyi-apanazs-papoknak/#comment-14151 Sun, 03 Dec 2023 09:31:50 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=39492#comment-14151 Bocsánat, nagyon kiakadtam. De hogy ezeknek teljesen elmentek otthonról, meg onnan is ahol ezekre szavaznak az tuti..

]]>
Szerző: Tom Sawyer https://rezeda.blogin.hu/2023/12/03/karacsonyi-apanazs-papoknak/#comment-14148 Sun, 03 Dec 2023 09:23:49 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=39492#comment-14148 Kedves Rezeda !

Ezt nem tudtam. Hozzáteszem nem először csalódok az egyházban, dee k@rva nagy a balhé ha ez igaz. És biztosan így van ha mondod.
Ezt miért nem verik nagydobra ? Naa vajon miért nem ?? A családbarát kormány.. a jó büdös k@rva annyukat a náci szemforgató farizeus gazember bandájának.. Azt…

]]>
Szerző: polyvitaplex https://rezeda.blogin.hu/2023/12/03/karacsonyi-apanazs-papoknak/#comment-14145 Sun, 03 Dec 2023 08:23:01 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=39492#comment-14145 Nemcsak Krisztus koporsóját nem őrizték ingyen, hanem ma sem ingyenesek az egyház szolgáltatásai, a keresztelő, esküvő, temetés, harangozás is fizetős, emellett a hívők az egyházi adót is fizetik, és még a perselyben is gyűlik az apró.
Nem tudom, hogy mi indokolja a rendkívüli juttatást, lehet, hogy a Covid és a háború miatt több törődést igényelnek a hívők, szükség van a valódi ellenséget jól megvilágító, közérthető szentbeszédekre.

]]>