Hozzászólások ehhez: Laci megy, Attila marad https://rezeda.blogin.hu/2023/11/15/laci-megy-attila-marad/ A Nyugat.hu közéleti és politikai véleményblogja Sat, 18 Nov 2023 21:08:29 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=6.1.10 Szerző: trabant https://rezeda.blogin.hu/2023/11/15/laci-megy-attila-marad/#comment-13422 Sat, 18 Nov 2023 21:08:29 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=39366#comment-13422 Válaszként erre: miki1950

Pedig L. Simon néhány verse alapján kétségbe vomható a kultúrembersége. (Vagy a józansága.)

]]>
Szerző: Bogomil https://rezeda.blogin.hu/2023/11/15/laci-megy-attila-marad/#comment-13140 Wed, 15 Nov 2023 18:17:15 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=39366#comment-13140 Magyar György szerint Csáknak egyáltalán nem volt mit elfogadnia: https://24.hu/kozelet/2023/11/15/magyar-gyorgy-vidnyanszky-jogviszony-felmondas/

]]>
Szerző: polyvitaplex https://rezeda.blogin.hu/2023/11/15/laci-megy-attila-marad/#comment-13137 Wed, 15 Nov 2023 18:02:02 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=39366#comment-13137 Válaszként erre: kovacs_ugynok

Vidnyánszkynak már korábban le kellett volna mondania amiatt, hogy a Nemzeti Színház látogatottsága, az előadások nézettsége eléggé visszaesett a kinevezése óta.
Azt, hogy a színvonal milyen, nem tudom, még az is lehet, hogy ma is zseniális rendező, ezt nem tudom megítélni. De pár éve több újságcikk is adatokkal támasztotta alá a nézőtéri pangásról szóló híreket.

]]>
Szerző: hj https://rezeda.blogin.hu/2023/11/15/laci-megy-attila-marad/#comment-13128 Wed, 15 Nov 2023 16:34:33 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=39366#comment-13128 Válaszként erre: miki1950

https://qubit.hu/2023/11/10/milyen-muzeumigazgato-volt-l-simon-laszlo

]]>
Szerző: miki1950 https://rezeda.blogin.hu/2023/11/15/laci-megy-attila-marad/#comment-13101 Wed, 15 Nov 2023 15:12:08 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=39366#comment-13101 Válaszként erre: kovacs_ugynok

Vidnyányszky az orbáni kultúrpolitika szent tehene volt-és marad is.
L. Simon az aczéli terminológiát segítségül híva a tűrt kategóriába sorolható, melynek bizonyítékát adta a hatalom annak ellenére, hogy jó szakember, hithű orbánista, de van egy nagy hibája, az pedig az, hogy kultúrember lévén az ellenzéki szakemberekkel is kultúremberhez méltón kommunikál – mint ahogy azt Hiller István is jól látja.
Magyarra fordítva nem olyan bunkó mint szaktársai.

]]>
Szerző: kovacs_ugynok https://rezeda.blogin.hu/2023/11/15/laci-megy-attila-marad/#comment-13098 Wed, 15 Nov 2023 15:05:49 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=39366#comment-13098 Válaszként erre: polyvitaplex

A mitnyalszkit a lemondása sem menti fel a büntetőjogi felelősség alól. Ha úgy érezte felelős a balesetért, és le kell neki mondani, miért nem fogadta el a hülyebajszú? Ha én le akarok mondani, akkor nem érdekel, hogy elfogadják-e vagy nem, lemondok.

]]>
Szerző: polyvitaplex https://rezeda.blogin.hu/2023/11/15/laci-megy-attila-marad/#comment-13092 Wed, 15 Nov 2023 14:02:36 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=39366#comment-13092 „már lerendezték előre Csák miniszterrel, hogy te névleg lemondasz Attilám, én meg nem fogadom el”

Ezt egyelőre nem tudhatjuk, még folyik a belső vizsgálat, a rendőrség is nyomoz, és még az is lehet, hogy Csák, látva Ókovács, Demeter és Káel buzgalmát, csak azért is elfogadja a lemondást. És utána kinevezi Vidnyánszkyt a Nemzeti Múzeum igazgatójának, L. Simont meg a Nemzeti Színházénak.

]]>
Szerző: polyvitaplex https://rezeda.blogin.hu/2023/11/15/laci-megy-attila-marad/#comment-13089 Wed, 15 Nov 2023 13:55:37 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=39366#comment-13089 Válaszként erre: hj

Én Zelenszkijre tippelnék, az ukrán színészre, akit Vidnyánszky nem hívott meg a beregszászi társulatba, Orbán pedig nem fogott vele kezet, ez már két ok a bosszúra.

]]>
Szerző: hj https://rezeda.blogin.hu/2023/11/15/laci-megy-attila-marad/#comment-13083 Wed, 15 Nov 2023 12:54:02 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=39366#comment-13083 Válaszként erre: kovacs_ugynok

Vidnyánszky felelősségének a hatványozottságát akartam hangsúlyozni, mielőtt „kiderül”, hogy a balesetért egy épp csak három hete alkalmazásban lévő díszítőmunkás a kizárólagos és egyszemélyi felelős. (Esetleg még a Soros.)

]]>
Szerző: kovacs_ugynok https://rezeda.blogin.hu/2023/11/15/laci-megy-attila-marad/#comment-13074 Wed, 15 Nov 2023 11:35:35 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=39366#comment-13074 Válaszként erre: hj

Állítólag voltak problémák régebben is, amiért a színészek szóltak is. Onnantól meg, ha történik valami, azért az igazgató felel.

De mint Rezeda is utalt rá, ez az egész lemondás, nem elfogadás is csak egy kamu. Mintha itten rendben mennének a dolgok, miközben mindenki tudja, hogy nem. :/

]]>