Hozzászólások ehhez: Isten, élet, halál, Gulyás https://rezeda.blogin.hu/2023/11/10/isten-elet-halal-gulyas/ A Nyugat.hu közéleti és politikai véleményblogja Fri, 10 Nov 2023 16:03:07 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=6.1.10 Szerző: Ultron https://rezeda.blogin.hu/2023/11/10/isten-elet-halal-gulyas/#comment-12639 Fri, 10 Nov 2023 16:03:07 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=39327#comment-12639 Nem tudom, mit szarakodnak ennyit. A magyar egészségügy jelenlegi – tervszerűen előidézett – állapota gyakorlatilag egy nagy nemzeti passzív eutanázia. Innen csak egy tollvonás lenne az aktív változat. Motiváció is van: tuti megtalálnák (vagy már lázasan keresik is) a módját, hogy valahogy ezen is megszedjék magukat.

]]>
Szerző: miki1950 https://rezeda.blogin.hu/2023/11/10/isten-elet-halal-gulyas/#comment-12633 Fri, 10 Nov 2023 13:59:38 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=39327#comment-12633 Válaszként erre: miki1950

Tudom, hogy nem az állam által engedélyezettről írtam, de ez nem volt véletlen.

]]>
Szerző: miki1950 https://rezeda.blogin.hu/2023/11/10/isten-elet-halal-gulyas/#comment-12630 Fri, 10 Nov 2023 13:55:10 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=39327#comment-12630 Rezeda téved, amikor az orbán kormány által létrehozott állami felépítményt, annak gyakorlatát szekulárisnak nevezi, mert – szerintem legalábbis – éppen annak ellenkezője igaz.
Az állam és az egyház összefonódását nap mint nap megtapasztaljuk, ezért inkább a deszekuralizáció, a szakrális állam egyre gyorsabb kiteljesedése figyelhető meg.

Gulyás tudatlanságában elkövetett bunkósága vagy éppen nagyon is tudatos válaszai is a fentieket erősítik, csak ő éppen nem vette figyelembe Karsai Dániel speciális betegségét, miszerint ő maga képtelenné válik arra, hogy aktív eutanáziát kövessen el magán – sokezer haldoklóhoz hasonlóan.
Kétség abban ne legyen, hogy ahogy sokan döntenek a passzív eutanázia mellett, ugyanúgy elterjedt gyakorlat annak aktív formája is.
(Példákat nem hozok, mert kidobnák a kommentemet)

]]>
Szerző: hj https://rezeda.blogin.hu/2023/11/10/isten-elet-halal-gulyas/#comment-12627 Fri, 10 Nov 2023 09:46:27 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=39327#comment-12627 Megkönnyeztem a Karsai Dániellel készült interjút, amelyben először beszélt – nagyon fegyelmezetten és tárgyilagosan – a betegségéről, az állapotáról és az ezzel kapcsolatos jogi harcáról, amit azóta is figyelemmel kísérek. Eddig sokszor gondoltam azt, hogy amit valamelyik NER-figura kiöklend magából, annál már nem lehet lejjebb – aztán mégis volt újra és újra. Ám Gulyás most leért arra a szintre, ahonnan már valóban nincs lejjebb!

]]>
Szerző: kovacs_ugynok https://rezeda.blogin.hu/2023/11/10/isten-elet-halal-gulyas/#comment-12624 Fri, 10 Nov 2023 08:01:42 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=39327#comment-12624 Pótjegy kartácsot tudnám felhozni példaként. Aki 2004-ben a holokauszt áldozatain viccelődött, miközben vette a kamera, és e miatt lemondatták az ogy. képviselői mandátumáról. Lehet „bal” oldalasozni a kretén fideszeseknek, de az MSZP akkoriban még adott a látszatra. Aztán mi lett a zuschlag sorsa is? Pár évvel később sikkasztásért lecsukták. Össz-vissz 60-70 millió miatt. Hol van ez az összeg a mai sikkasztásoktól, hűtlen kezelésektől? Fideszes rokonok lettek milliárdosok számolatlanul a lopott közpénzből. És még mindig sokan beszopják, hogy a „gyúcsány alatt rosszabb volt”. Nem volt jó, de ennyire szar mint most az orbán maffia alatt, 2010 előtt egyszer se volt. Ezt pedig nem lehet a „háborúra” fogni. :/

Amúgy volt már fidesz alatt vörösiszap katasztrófa, covid, háború. Mi jöhet még?

]]>
Szerző: Tom Sawyer https://rezeda.blogin.hu/2023/11/10/isten-elet-halal-gulyas/#comment-12621 Fri, 10 Nov 2023 06:31:09 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=39327#comment-12621 Kedves Rezeda !

Azért ez elég ingoványos talaj, akárhogy is nézzük. Komoly társadalmi vita nélkül ebben nem lesz igazság.
Ezt viszont ettől az Isten nevében Istent gyalázó, náci csürhétől ne várjuk !!

]]>