Hozzászólások ehhez: Felépült végül a háza https://rezeda.blogin.hu/2023/10/28/felepult-vegul-a-haza/ A Nyugat.hu közéleti és politikai véleményblogja Sat, 28 Oct 2023 12:39:30 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=6.1.10 Szerző: kovacs_ugynok https://rezeda.blogin.hu/2023/10/28/felepult-vegul-a-haza/#comment-11880 Sat, 28 Oct 2023 12:39:30 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=39213#comment-11880 Válaszként erre: cyr45

Ha Magyarországon jogállam lenne, akkor már régen a börtönben csücsülne. Miközben a jogállamról hazudoznak, a judit úrral együtt, nagyon jól tudják mi a helyzet itt a valóságban. Magyarul, átbasznak a palánkon, és nemcsak a nem fideszeseket, hanem a saját szavazóikat is. Sajnos ebből is látszik, mennyire gyenge itt az un. „ellenzék”. :/

]]>
Szerző: cyr45 https://rezeda.blogin.hu/2023/10/28/felepult-vegul-a-haza/#comment-11874 Sat, 28 Oct 2023 11:31:14 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=39213#comment-11874 Válaszként erre: Tom Sawyer

Konnyen lehet, hogy en vagyok itt a legkorosabb?…
Mindrn esetre, en meg a lakas-ugyeire is emlekszem, amikor a Mester utcai kis (ber)lakasbol hipp-hopp cserevel Anker kozi nagy luxuslakas lett!
A Cinege utcai haz csak ez utan kovetkezett, es az ottani atalakitasok, bovitesek.
Es, hogy ezek is mibol?…
Sem az akkori, sem az azota eltelt idoben szerzett legalis jovedelme ennek toredekere sem lett volna eleg!

Nincs kartekonyabb az olyan vezetonel, aki penzre, es hatalomra egyarant ehes, mert korabban egyik sem volt neki.:-(
Igy aztan, amikor sikerul megkaparintania a hatalmat, (plane teljhatalmat!) akkor jaj annak az orszagnak, mert ki is fosztja!:-((
Mindekozben pedig -eszkozokben nem valogatva- fenn is tartja szemelyes mindenhatosagat.
Legalabbis a sajat territoriuman, ha masutt nem megy…
De azert ezzel is folyamatosan probalkozik!

]]>
Szerző: Tom Sawyer https://rezeda.blogin.hu/2023/10/28/felepult-vegul-a-haza/#comment-11865 Sat, 28 Oct 2023 08:50:04 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=39213#comment-11865 ) vált valósággá a "kis-gömböc" és a "didergő király" mesék olyan változata amit csak az élet tud ennyire parodizálni. A manus meg ilyen nyomorultul megy ki a világból, mert ő is tudja: ha kiszállna , másnapra összedől egész neria . A rendszer ilyen, a hiénák -akiket maga alá vàlasztott- ilyenek, ez a természetük. Minden rángatózásából, szájnyalogatásából ez a magatehetelen düh látszik, hogy hiába lopta el az országot, hiába Tokaj, Hatvanpuszta, stb, az életben soha nm tudja élvezni, örülni neki mert ilyen a diktatúrák természete.. Ha nem az életünket, gyerekeink, unokáink életet tenné tönkre, még szórakoztató is lehetne akár. És veletlenül sem kell sajnálni, rohadtul megérdemli a gazemberje, ennél jobban csak azt hogy lássa hogyan dől össze a tákolmánya...]]> Kkedves Rezeda !

Ez valóban így van. A háza fel, a haza meg leépült. Közben meg piros lett a paradicsom, nem sárga… Dee mondhatnók hogy rohadtra érett a narancs.
Viszont az élete. Aaz naggyon tanulságos. A szemünk láttára (korosabb kollégákra gondolok 🤪) vált valósággá a „kis-gömböc” és a „didergő király” mesék olyan változata amit csak az élet tud ennyire parodizálni.
A manus meg ilyen nyomorultul megy ki a világból, mert ő is tudja: ha kiszállna , másnapra összedől egész neria . A rendszer ilyen, a hiénák -akiket maga alá vàlasztott- ilyenek, ez a természetük. Minden rángatózásából, szájnyalogatásából ez a magatehetelen düh látszik, hogy hiába lopta el az országot, hiába Tokaj, Hatvanpuszta, stb, az életben soha nm tudja élvezni, örülni neki mert ilyen a diktatúrák természete.. Ha nem az életünket, gyerekeink, unokáink életet tenné tönkre, még szórakoztató is lehetne akár.
És veletlenül sem kell sajnálni, rohadtul megérdemli a gazemberje, ennél jobban csak azt hogy lássa hogyan dől össze a tákolmánya…

]]>
Szerző: kovacs_ugynok https://rezeda.blogin.hu/2023/10/28/felepult-vegul-a-haza/#comment-11859 Sat, 28 Oct 2023 07:50:30 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=39213#comment-11859 Mindenkit vendégül lát… zunk-zunk…

Ha már dalos 7vége:
„A hétvégén majd ledzsalunk mi Etyekre,
mert kérlek vettem én egy palotát a hegyekbe.
Van ottan teniszpálya, halastó a ház mögött,
uszoda, szauna, nem is kell már ennél több.

Készpénz, ennyi az egész,
a fürdőszoba ezüst, a tojalet réz.
A csaptelepek aranyak eldobod az agyadat.
A japán kertre néz minden ablak.
Ha kiborul a bili, és az agyadon a dili,
dzsajjál le hozzánk Etyekre Vili.
Tudom én a tudományos megoldást,
rád férne egy kis kikapcsolódás.
…”

https://youtu.be/-AoRzG1f7p8?si=woKggqCPuAqANg7d

]]>