Hozzászólások ehhez: A trágya őrei https://rezeda.blogin.hu/2023/10/05/a-tragya-orei/ A Nyugat.hu közéleti és politikai véleményblogja Thu, 05 Oct 2023 15:45:14 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=6.1.10 Szerző: polyvitaplex https://rezeda.blogin.hu/2023/10/05/a-tragya-orei/#comment-10574 Thu, 05 Oct 2023 15:45:14 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=39011#comment-10574 Hajnal Gabriella naccságát tehermentesíteni kell, ezért minden iskolában ki kell nevezni valakit, aki az adományokat könyveli, ellenőrzi a felhasználásukat, és az egészet lejelenti a NAV-nak.
Ezt a felelősségteljes munkát nem végezheti akárki, a legjobb, ha a matek–fizika–kémia vagy a magyar–történelem szakos tanárok lesznek az adomány-felelősök.
És hogy ki fog helyettük tanítani? Természetesen a szülők, újabb adományként.

]]>
Szerző: Serényi https://rezeda.blogin.hu/2023/10/05/a-tragya-orei/#comment-10568 Thu, 05 Oct 2023 13:36:16 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=39011#comment-10568 Szegény édesanyám némettanár volt, három diplomával. Meghalt sajnos, de szerintem ha látná hová jutott ez az ország oktatás terén, a Dunának menne.

]]>
Szerző: Ultron https://rezeda.blogin.hu/2023/10/05/a-tragya-orei/#comment-10559 Thu, 05 Oct 2023 11:59:34 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=39011#comment-10559 Ki fogja ellenőrizni, hogy én magánemberként mit adok egy tanintézménynek? Talán az iskolaőrök?
Ez is csak tekintélyelvű fingreszelés, de legalább kreálhatnak ehhez is egy minisztériumot, tele nyaloncokkal.

]]>
Szerző: Hazaáruló https://rezeda.blogin.hu/2023/10/05/a-tragya-orei/#comment-10556 Thu, 05 Oct 2023 11:32:33 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=39011#comment-10556 Megint csak az jut eszembe, hogy három-millió „mimagyar” erre adta a voksát. Ez tetszik nép egyharmadának. Hát akkor legyen így! Én 2015-ben a lábammal szavaztam. Csak ajánlani tudom!

]]>
Szerző: repulo https://rezeda.blogin.hu/2023/10/05/a-tragya-orei/#comment-10544 Thu, 05 Oct 2023 09:19:16 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=39011#comment-10544 Hát én nemtom, de már az átkosban is a szülők tartották csak a víz felett az iskolákat, Orbánék csak folytatták a „haladó” hagyományokat.
Én a ’70-es években voltam általános iskolás, amikor is kötelező volt a tisztasági csomag, a szülők vették és varrták a függönyöket, készítették a faliújságot, küldték a növényeket, kereteztették a képeket, a komolyabb felújítási munkákat megoldották a „patronáló” szoc. brigádok, cégek.
Hát mostantól majd senki.
Maruzsa 40 éves tantermeiről meg az jut eszembe, hogy 33 évvel a „rendszerváltás” után, mely 33 év felében ők voltak hatalmon, mégis ki a kiskutya fasza tehet a lerobbant tantermekről?

]]>
Szerző: kovacs_ugynok https://rezeda.blogin.hu/2023/10/05/a-tragya-orei/#comment-10538 Thu, 05 Oct 2023 07:06:22 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=39011#comment-10538 Kedves Rezeda! A hivatalos magyarázatot kifelejtetted. Igaz, hogy én is csak tegnap éjjel a retekklubon hallottam, máshol még nem lehetett olvasni, de mindent visz. Aszongya a kis hazaáruló, tolvaj, fideszes tetü, aki természetesen magából indul ki, hogy „azért hogy ne lehessen a szülőknek lekenyerezni az igazgatókat”. WTF?

Nem szöveghűen idéztem, de a lényege kb. ez volt.

]]>