Hozzászólások ehhez: Bevezetés a szépirodalomba https://rezeda.blogin.hu/2023/09/12/bevezetes-a-szepirodalomba/ A Nyugat.hu közéleti és politikai véleményblogja Thu, 14 Sep 2023 06:56:58 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=6.1.10 Szerző: kovacs_ugynok https://rezeda.blogin.hu/2023/09/12/bevezetes-a-szepirodalomba/#comment-9079 Thu, 14 Sep 2023 06:56:58 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=38854#comment-9079 Válaszként erre: Tom Sawyer

„Az sincs rendben, hogy egy magyar sportújságírót nem engednek be Amerikába.”

Szép is lenne, de de nem ez a helyzet. Lásd Rezeda mai posztja.

]]>
Szerző: Tom Sawyer https://rezeda.blogin.hu/2023/09/12/bevezetes-a-szepirodalomba/#comment-9037 Wed, 13 Sep 2023 15:31:18 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=38854#comment-9037 Kedves Rezeda !

Háát forr a világ rendesen. Nem tudom mi lesz itt a vége, dee semmi jót nem látok. Csak az erőlködést, a mindenáron való agyagba döngölését a másiknak. Mert az nincs rendben, hogy a diákjaimat könnygázzal fújják, amikor igazuk van. Az sincs rendben, hogy egy magyar sportújságírót nem engednek be Amerikába. És nincs renben a Metropolitan ügy, mint ahogy nem felejtjük az SZFE-t sem.

Most már nehéz elmenni szó nélkül ezek mellett.. Ha mi nem állunk ki az igazunkért, akkor kérdezem tisztelettel :

Ki fog kiállni ??

Talán 1913-ban írta Babits egyik novellájában, hogyan megdöbbent Belgrádban az embereken.

Félek.

]]>
Szerző: kovacs_ugynok https://rezeda.blogin.hu/2023/09/12/bevezetes-a-szepirodalomba/#comment-9019 Wed, 13 Sep 2023 10:52:45 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=38854#comment-9019 Látom nincs ma téma. Akkor hadd vessek fel egyet. A két seggdugaszról van szó, egyikük a mi seggdugaszunk gazdája is egyben.

„Az észak-koreai vezető pedig biztosította Putyint, hogy Moszkva és Phenjan „együtt marad az imperializmus elleni harcban”.”

Mivan?! Nézzünk mi az imperializmus a wikipédia szerint:

„Az imperializmus (a latin nyelvből: imperare „uralkodni“; imperium „birodalom“; mint Imperium Romanum) a legtágabb értelemben a birodalmak kialakítására irányuló törekvés, erős országoknak az a politikája, ami más országok gazdasági kizsákmányolását és politikai alávetését, a saját hatalmi rendszerébe történő bekapcsolását célozza.”

Hát, ebből a szempontból a putykó is csak egy gaz imperialista.

]]>
Szerző: repulo https://rezeda.blogin.hu/2023/09/12/bevezetes-a-szepirodalomba/#comment-8965 Tue, 12 Sep 2023 13:09:50 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=38854#comment-8965 Miért is kellene az ifjúságnak, vagy tulajdonképpen bárkinek is könyvesboltba, könyvtárba járni, könyvet a kezébe venni?
Amit, amennyit, és ahogyan egy NER rabszolgának tudnia kell, az mind úgy, és olyan mennyiségben és minőségben szerepel a rendszer által kiadott tankönyvekben, ahogy az a Kormányzónak megfelel.

]]>
Szerző: Anarchista https://rezeda.blogin.hu/2023/09/12/bevezetes-a-szepirodalomba/#comment-8956 Tue, 12 Sep 2023 11:41:56 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=38854#comment-8956 Szerintem meg egy kis csoporton kívül valójában nem érdekel ez senkit. Arról lehetne vitatkozni, hogy milyen korosztálynak mit érdemes olvasnia, de egy funkcionális analfabéta országban ez olyan lenne mint a szülői értekezlet az árvaházban. A történet másik szereplője meg a jó öreg szervilizmus. Ami kb. Werbőczy óta a magyar nép alapvető tulajdonságává vált.

]]>
Szerző: Tom Sawyer https://rezeda.blogin.hu/2023/09/12/bevezetes-a-szepirodalomba/#comment-8950 Tue, 12 Sep 2023 09:59:11 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=38854#comment-8950 Csak megjegyzem újfent : Nagyapát az a „kis nyilas” ( b@szki, hogy a hóhérokat még becézik is ezen a nyelven..) vitette el Recskre, akinek „Adjon Istent ” köszönt. Persze Rákosit kellett volna éltetni.. Aztán csak megjegyezte a nagyfater, hogy : Te Imre ! Amikor „Te Kitartás, éljen Szálasit” üvöltöttél a faluban, én akkor is így köszöntem.
Másnap hajnalban ott volt a Pobeda.

Alig élte túl.
Kedves Rezeda, ne csodálkozz ! Hát ezek ugyanazok.

]]>
Szerző: Tom Sawyer https://rezeda.blogin.hu/2023/09/12/bevezetes-a-szepirodalomba/#comment-8947 Tue, 12 Sep 2023 09:43:51 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=38854#comment-8947 Kedves Rezeda !

Óda, a szerdához !

Holnap szerda, hát kiteszem a kukát.
Innen tudom, hogy mégis működik a világ!
Az Orbán, úgyis, csak pénteken mond magának egy imát..

Az ám, Hazám !! :))

(Remélem vicces volt ! 🙂

]]>
Szerző: kovacs_ugynok https://rezeda.blogin.hu/2023/09/12/bevezetes-a-szepirodalomba/#comment-8929 Tue, 12 Sep 2023 06:29:14 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=38854#comment-8929 Nem jól közelíted meg a dolgot kedves Rezeda. Egyszer volt, hol nem volt, tán igaz se volt. Amikor még a NER nem tette rá az enyves mancsát a dohánytermékekre (se), betért egy nagykorúnak látszó gyerek a helyi kocsmába, és vett egy doboz cigit. A kocsmáros ott hibázott, hogy nem kérte el a személyijét a gyerkőcnek. Két perc múlva kopogtatott is a NAV, és jól megbaszták a tulajt pár 100ezerre (akkor még az is többet ért). Naszóval, az alexandrások is csak félik a hatalmat, és nem akarnak hasonló cipőbe kerülni. Ilyen ország lettünk. Ez kellett?

]]>