Hozzászólások ehhez: Pénzmozgatás https://rezeda.blogin.hu/2023/07/20/penzmozgatas/ A Nyugat.hu közéleti és politikai véleményblogja Fri, 21 Jul 2023 18:06:25 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=6.1.10 Szerző: kovacs_ugynok https://rezeda.blogin.hu/2023/07/20/penzmozgatas/#comment-5491 Fri, 21 Jul 2023 18:06:25 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=38389#comment-5491 Válaszként erre: Bogomil

2010 áprilisban 265Ft/€ volt az árfolyam. Ma 380Ft/€. 43%-os pénzromlás volt azóta. Ekkora hozamot hol tudtak volna elérni? Maximum ha átváltják euróra, és külföldön fektetik be.

]]>
Szerző: Bogomil https://rezeda.blogin.hu/2023/07/20/penzmozgatas/#comment-5479 Fri, 21 Jul 2023 12:27:55 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=38389#comment-5479 Válaszként erre: cyr45

Hogy jól jártak-e, akik bennmaradtak, az valószínűleg soha nem fog kiderülni. Akik közülük az elmúlt válságos években mentek nyugdíjba, azok valósznűkeg nem, mert a magánnyugdíjpénztárak aktuálisan elég rosszul teljesítettek. Akik kiléptek, azok annó megkapták az addigi reálhozamot cashben, és jogosultak maradtak a teljes, 100%-os „állami” nyugdíjra, tehát rosszul nem jártak. És persze nem a tagok adták össze a magánnyugdíjpénztárak vagyonát (szemben az önkéntes nyugdíjpénztaraléval), hanem a munkáltatók a járulékok 25%-ának a pénztárakba való kötelező befizetésével, a tagok csak azt választhatták meg, melyik pénztárba menjenek az ő járulékai.
Én ezzel együtt azért helytelenítem a magánnyugdíjpénztári rendszer megszüntetését, mert az az embereket legalább egy minimális mértékben autonóm gondolkodásra késztette a jövőjükről, egy eszköz volt a paternalizmustól való elszakadásra. És persze a megszüntetés módja is felháboító volt, ahogy te is írod…

]]>
Szerző: cyr45 https://rezeda.blogin.hu/2023/07/20/penzmozgatas/#comment-5452 Thu, 20 Jul 2023 19:52:17 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=38389#comment-5452 Bogomil!

Az nincs meg neked, hogy akkor, amikor „visszavették” a magánnyugdíj pénztárak vagyonát (azt a bizonyos csekélyke 3000 milliárdot, azaz -szemléltetés gyanánt- hárommillió embertől fejenként egy-egy milliót) előtte volt egy hazug, és ijesztgetős kormányzati kampány?…

Amely szerint, aki meg akarja tartani a magánnyugdíj pénztári tagságát, azt kockáztatja, hogy állami nyugdíjat majd nem fog kapni?…
EZÉRT repült be a birkák többsége, és ezért tudta Orbán „visszavenni” azt a pénzt!:-((

Mellesleg „visszavenni” csak azt lehet, amit valaki (korábban) már adott. A magánnyugdíjak vagyonát pedig nem Orbán „adta”, hanem a tagok adták össze, hosszú évek alatt!
Tehát, azt a háromezer milliárdot Orbán nem vissza-, hanem elvette.:-((
És az a kevés értelmes, és bevállalós nyugdíjas jelölt járt jól, aki nem ijedtek meg, hanem -vállalva a nyilatkozattal járó papírmunkát is- megtartották a tagságukat!:-)
Mert aki csak lapított, azt „önként” kiléptették…

Ki volt ez találva!

]]>
Szerző: Anarchista https://rezeda.blogin.hu/2023/07/20/penzmozgatas/#comment-5443 Thu, 20 Jul 2023 17:39:07 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=38389#comment-5443 Válaszként erre: kovacs_ugynok

Ha nem, hát nem! Ha a magyarok harc nélkül kívánnak kipusztulni…

]]>
Szerző: Bogomil https://rezeda.blogin.hu/2023/07/20/penzmozgatas/#comment-5440 Thu, 20 Jul 2023 17:36:12 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=38389#comment-5440 Azt hiszem, sokan teljesen félreértik ezt az „ösztönzést” a párnacihában tartott, illetve a folyószámlákon lekötés nélkül „ülő” pénzek állampapírba tételére. A célja nem a pénzek elkonfiskálása, hanem annak biztosítása, hogy ne költsék el gyorsan, kiszámíthatatlanul a magas infláció miatt, amivel egyébként tovább erősítenék az inflációt. (És csak mellékesen: teljesen rossz az összehasonlítás a magánnyugdíjak „elvételével” — ami nem is elvétel volt, hanem a nyugdíjrendszerbe kötelezően befizetendő járulékok (tehát a nyugdíjrendszer pénzei) kezelésével/befektetésével kapcsolatos részleges állampolgári autonómia — amúgy általam is helytelennek tartott — visszavétele.

]]>
Szerző: kovacs_ugynok https://rezeda.blogin.hu/2023/07/20/penzmozgatas/#comment-5437 Thu, 20 Jul 2023 16:28:15 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=38389#comment-5437 Válaszként erre: V.A. Lucky

Egen, ez lenne a NER patkányok nedves álma. Sokan nem akarnak ám innen elmenni, mert ez a hazánk. Aztán majd lesz kártevőirtás is, biztos. A végtelenségig nem mehet az ország és a benne élők lerablása.

]]>
Szerző: V.A. Lucky https://rezeda.blogin.hu/2023/07/20/penzmozgatas/#comment-5434 Thu, 20 Jul 2023 15:58:23 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=38389#comment-5434 Válaszként erre: Anarchista

Aki képes és mer is tenni valamit, az már elment, elmegy, el fog menni. Maradnak az öregek és az egyéb okból tehetetlenek. Nincs, aki ellenállást szervezzen.

]]>
Szerző: kovacs_ugynok https://rezeda.blogin.hu/2023/07/20/penzmozgatas/#comment-5431 Thu, 20 Jul 2023 12:12:28 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=38389#comment-5431 Válaszként erre: Anarchista

Lószar kell a magyarnak, nem lőszer! Azt meg megkapják az orbán maffiától is. A kos út rádióról lehet csipegetni… :/

]]>
Szerző: Anarchista https://rezeda.blogin.hu/2023/07/20/penzmozgatas/#comment-5428 Thu, 20 Jul 2023 10:44:09 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=38389#comment-5428 Ez annyira dühítő, hogy nincsenek rá szavak. Mi van ezzel a néppel? Az összes rohadt diktátornak a világon van FEGYVERES ellenzéke, akik olykor eltérő intenzitással de összecsapnak a diktatúra rendőreivel, katonáival. Olykor kicsinálják a diktatúra egy-két vezetőjét emblematikus szereplőjét stb. Mimagyarok meg morognak az orruk alatt!
Az országot, már évekkel ezelőtt elhagytam és a rothadó nyugatról figyelem, hogy hogyan „virágzik” kies hazánk. Úgy érzem, hogy lelki egészségem érdekében most egy ideig nem fogom ezt tenni…
Ha esetleg mimagyarok fegyveres felkelésben törne a ki a rezsim ellen azt úgyis megtudom a BBC-ről. akkor majd hazalátogatok és a bőröndömben hozok lőszert.
Tartok tőle, hogy az a bőrönd még sokáig üres marad.

]]>
Szerző: kovacs_ugynok https://rezeda.blogin.hu/2023/07/20/penzmozgatas/#comment-5422 Thu, 20 Jul 2023 07:19:29 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=38389#comment-5422 Akkor kíváncsian várom a DK mit csinál. Ugyanis már most is lenyúlta az orbán banda a bankokban tartott megtakarításaink kamatát. Idáig 15% SZJA volt rajta, most hozzájött még 13% SZOCHO. Összesen 28%-ot nyúlnak le mostantól. A 0.6%/0.3% tranzakciós illetékről nem is beszélve. Ez gyakorlatilag nagyobb, mint amennyire a bank sarcol meg egy tranzakció során. De a kettő összeadódik, ennyi a veszteségünk.

Aztán hol van a DK, amikor a munkaerőköltség közel 60%-a megy adóba? Amennyibe kerülünk a cégnek, gyakorlatilag minden 100 forintból 40-et tudunk csak mi elkölteni. Mindegy, hogy valaki 100 ezret keres vagy 1 millát.

Aztán hol van a DK a 27% ÁFA-nál? Dumálni a legkönnyebb. Meg csivava módjára ugatni. De ettől még az orbán benne marad az ebül szerzett hatalomban. :/

]]>