Hozzászólások ehhez: Zakatol a szent család https://rezeda.blogin.hu/2023/04/30/zakatol-a-szent-csalad/ A Nyugat.hu közéleti és politikai véleményblogja Mon, 01 May 2023 11:38:32 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=6.1.10 Szerző: Szégyen https://rezeda.blogin.hu/2023/04/30/zakatol-a-szent-csalad/#comment-2162 Mon, 01 May 2023 11:38:32 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=37772#comment-2162 Nagy hiba volt a Ferenc Pápától a családdal készült fotó, nem értem mire gondolt.
Más egyszerű családnak ez nem adatik meg, azokból is gúnyt űz, akiknek nem lehet gyereke, vagy sérült, fogyatékos, vagy valamelyik családtagja meghalt.
Sértő és rosszindulatú ez a fotó,
A miniszter öncélú, önfényező, másokat lenéző, gusztustalan családi fotója, amihez megdöbbentően Ferenc a nevét adta.

]]>
Szerző: kovacs_ugynok https://rezeda.blogin.hu/2023/04/30/zakatol-a-szent-csalad/#comment-2153 Mon, 01 May 2023 09:24:51 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=37772#comment-2153 Válaszként erre: miki1950

Az orbán egy diktátor, aki a demokrata bőrébe bújva élősködik rajtunk. A nagy helyzet az, hogy ezt már külföldön is látják, és ki is mondják:
https://index.hu/kulfold/2023/05/01/haboru-orosz-ukran-konfliktus-orban-viktor-vlagyimir-putyin-spin-diktator-szergej-guriev/

Lassan számon kéne kérni az alkotmányban foglalt demokrácia megszüntetéséért, alkotmány és államellenes bűncselekményért, bűnszervezetben elkövetve. Nekünk, magyaroknak. :/

]]>
Szerző: miki1950 https://rezeda.blogin.hu/2023/04/30/zakatol-a-szent-csalad/#comment-2135 Sun, 30 Apr 2023 19:20:34 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=37772#comment-2135 Sajna orbánnak hatalmasra nőtt az egoja.
Mert minek nevezhető az, hogy a pápa miséje után közvetlenül nem a pápa szólítja a magyarokat közös imára, hanem orbán.
Vagy ennyire pofátlan, vagy ennyire hülye.

]]>
Szerző: kovacs_ugynok https://rezeda.blogin.hu/2023/04/30/zakatol-a-szent-csalad/#comment-2129 Sun, 30 Apr 2023 17:49:50 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=37772#comment-2129 Válaszként erre: polyvitaplex

Sokan úgy kommentelnek, hogy fingjuk nincs mit mondott ma délelőtt a pápa. Meg kellett volna hallgatni. Nagyon diplomatikus volt, de mint itt már megjegyeztem nemtetszését fejezte ki azokkal szemben akik a pozíciójukat arra használják ki, hogy meglopják a rájuk bízottakat.
Rezeda meg még a pápa beszéde előtt írta ezt a bejegyzést.

]]>
Szerző: Bogomil https://rezeda.blogin.hu/2023/04/30/zakatol-a-szent-csalad/#comment-2126 Sun, 30 Apr 2023 17:05:45 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=37772#comment-2126 Válaszként erre: polyvitaplex

Én is így látom. Castrót sem legitimálta azzal, hogy szóba állt vele, sőt a családjával együtt; https://www.magyarkurir.hu/hirek/ferenc-papa-fidel-castroval-talalkozott . Még a nagyon szkeptikus Bartus is úgy értékeli, hogy a rezsim (szelíd) pofont kapott Ferenctől: https://nepszava.us/ferenc-papa-nem-hirdette-meg-az-orbani-beket-orbant-ilyen-szeliden-meg-nem-pofoztak-fel/
Persze Orbánék nyilván mindent megtesznek majd, hogy kihasználják a látogatást önigazolásra, de ezen nyilván nem lepődik meg senki…

]]>
Szerző: polyvitaplex https://rezeda.blogin.hu/2023/04/30/zakatol-a-szent-csalad/#comment-2123 Sun, 30 Apr 2023 15:44:04 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=37772#comment-2123 Válaszként erre: miki1950

Én még soha nem voltam pápa, nem tudom, hogy mekkora mozgástere van.

]]>
Szerző: miki1950 https://rezeda.blogin.hu/2023/04/30/zakatol-a-szent-csalad/#comment-2120 Sun, 30 Apr 2023 14:37:37 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=37772#comment-2120 Ferenc pápa regnálása kezdete óta úgy viselkedik mint a magyar népmesékben látjuk.
Hoztam is meg nem is, mondtam is meg nem is.
Mint a Vatikán állam feje, óvatosan, diplomatikusan kell eljárjon különböző ügyekben, azonban mint isten után az első, földi helytartóként kiállhatna karakánabban az amúgy helyes nézetei mellett.
Ezért övezi személyét gyakran a szkepszis és ezért tudja orbán felhasználni aljas céljai eléréséhez.
A családi hányingert keltő fotókhoz (orbán + karácsony) csak annyit, hogy vagy egy hülye százat csinál, vagy Karácsony akkorát tett be ezzel orbánnak, hogy amíg él nem felejti el és vérbosszúért kiált.

]]>
Szerző: polyvitaplex https://rezeda.blogin.hu/2023/04/30/zakatol-a-szent-csalad/#comment-2117 Sun, 30 Apr 2023 10:42:54 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=37772#comment-2117 Most egyáltalán nem értek egyet Rezedával, Ferenc pápa nem szentesítette a NER-t vagy Orbánt, vagy ha igen, akkor Karácsonyt és az antiorbánista Budapestet is szentesítette, ráadásul nem a merev, előre egyeztetett protokoll részeként, hanem saját elhatározásból.
Ferenc továbbra is a legnormálisabb pápák közé tartozik, és az elesetteket pártoló szemlélete most is változatlan.

]]>
Szerző: kovacs_ugynok https://rezeda.blogin.hu/2023/04/30/zakatol-a-szent-csalad/#comment-2114 Sun, 30 Apr 2023 09:10:26 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=37772#comment-2114 Válaszként erre: Jane Doe

Magának, a papságnak, a zembereknek és a politikusoknak mondta. Az a jó pásztor aki nem a saját gazdagodására használja a pozícióját, és nem lopja meg a rá bízott nyájat. Ennél egy értelműbben, hogy lehetne mondani?

Az meg, hogy megsértődnek-e rajta, azon lehet lemérni, hogyan próbálják majd jövő héten félremagyarázni a pápa szavait. Mindenesetre a kos út rádióban a pápa utáni „magyarázó” rögtön azt mondta, hogy a pápa elsősorban a papságnak üzent. Francokat! Nem csak nekik, ezzel kezdte.

Mindenesetre egy ilyen „család az családos” szelfizés után azért első blikkre lehervadt a mosoly a dagadt képéről. :/

]]>
Szerző: Jane Doe https://rezeda.blogin.hu/2023/04/30/zakatol-a-szent-csalad/#comment-2111 Sun, 30 Apr 2023 08:38:56 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=37772#comment-2111 Válaszként erre: kovacs_ugynok

Ezeket megsérteni csak vasvillával lehet…, vagy kellene.

]]>