Hozzászólások ehhez: Matatás a tésztában https://rezeda.blogin.hu/2023/04/09/matatas-a-tesztaban/ A Nyugat.hu közéleti és politikai véleményblogja Mon, 10 Apr 2023 05:42:19 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=6.1.10 Szerző: polyvitaplex https://rezeda.blogin.hu/2023/04/09/matatas-a-tesztaban/#comment-1190 Mon, 10 Apr 2023 05:42:19 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=37604#comment-1190 Remélem, hogy amikor a Búzakalász 66 emberei Váradi András földjéről elvitték a birkatrágyát, másik csizma volt a lábukon. Vagy ha ugyanez, legalább slaggal lemosták, mielőtt a kalácstésztát dagasztották.

]]>
Szerző: Kalifaszi Guszti https://rezeda.blogin.hu/2023/04/09/matatas-a-tesztaban/#comment-1178 Sun, 09 Apr 2023 18:54:37 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=37604#comment-1178 Ne irigyeljétek a miniszterügynök elvársat! Kívánságainkat teljesítendő, majd abba a gumicsizmába állitja a birka két hátsó lábát.

]]>
Szerző: hj https://rezeda.blogin.hu/2023/04/09/matatas-a-tesztaban/#comment-1166 Sun, 09 Apr 2023 12:11:09 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=37604#comment-1166 Válaszként erre: polyvitaplex

Igen, én is most kaptam kedvet egy pár gumicsizmához (mert jól illik a kalács mellé), csak ahogy Orbán Viktornak nem, úgy nekem sem férne el a lakásomban, viszont nekem még autóm és nemkormánygépem sincs, ahol tarthatnám.

]]>
Szerző: kovacs_ugynok https://rezeda.blogin.hu/2023/04/09/matatas-a-tesztaban/#comment-1163 Sun, 09 Apr 2023 11:09:06 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=37604#comment-1163 Válaszként erre: polyvitaplex

Ne hülyéskedjél mán! Ha nekem lenne pínzem 70ezer forintos (még infláció előtti ár) gumicsimmára, én is mindig abban járnék. Hátha elromlik még a garancia lejárta előtt, és akkor kicseréltetem újra. 😉

]]>
Szerző: kovacs_ugynok https://rezeda.blogin.hu/2023/04/09/matatas-a-tesztaban/#comment-1160 Sun, 09 Apr 2023 11:05:02 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=37604#comment-1160 Igen, ez való neki, az unokázás, és nem egy ország „vezetése”. Szóval, részemről szívből kívánom neki, hogy hagyja ott a politikus létet, és foglalkozzon inkább az unokákkal!

Mellesleg a HVG-n (amiről nem mellesleg kitiltottak a nem éppen kendőzetlen véleményem miatt, hoppácska!) ma a sonkafőzésről készített kép látható. Hát, az a sonka akkora, hogy kilóg az üstből is. Nem tudom úgy térdtől lefelé hogyan fog megfőni, de „nágy á csálád, visz a nígy kerík… (Füstifecskék, Szereztem Pesten kéglit)”, mindenkinek jut, és nekik így is jó lesz. 😉

A „drága” (szó szerint) mini elnöqrnak, és mindenkinek aki szereti, meg küldöm az idevágó Füstifecskék számot Húsvét alkalmából:
„Pácolj még!

A hentespult előtt sonkára várok
feltett az asszony otthon főni babot.
Elég a diétás étkezésből!
ma végre bőségesen falhatok!

De nincs pulton csak a disznónak a feje.
Sehol egy sonka! Csak álltam sírva!

Szemébe mondtam a hentesünknek,
hogy mirt nem nézett friss áru után.
Azt mondta, nézett, csak kell kicsit várni
Ma vágott malacot pácol a pulyám!

Szaladt is hátra a fickónak a neje,
ahun a srácnak a fülibe súgta, hogy:
Pácolj , gyerek, pácolj még
Csak a két kezed járjon mint az ipari gép!
Gyerek pácolj gyerünk pácolj még!
Ezt füstölés nélkül is elviszi a nép,
olyan szép, s úgy várják rég.
Olyan szép! Hát pácold még!”

]]>
Szerző: polyvitaplex https://rezeda.blogin.hu/2023/04/09/matatas-a-tesztaban/#comment-1157 Sun, 09 Apr 2023 09:32:20 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=37604#comment-1157 Válaszként erre: hj

A gumicsizmán először én is meglepődtem, de az fontos kellék, anélkül nincs operatív irányítás. És a húsvéti boltjárás abszolút operatív munka, kolbászhadművelet, persze szigorúan békepárti alapon.

]]>
Szerző: Tom Sawyer https://rezeda.blogin.hu/2023/04/09/matatas-a-tesztaban/#comment-1154 Sun, 09 Apr 2023 08:37:04 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=37604#comment-1154 ]]> Kedves Rezeda !

Ebben a tötténetben az a szomorú, hogy ennyi tehetséggel a Győzike elvtársa sokkal sikeresebben vezetné szorgos népünket a győzelemre. Mert ugye a család az első..🤣

]]>
Szerző: hj https://rezeda.blogin.hu/2023/04/09/matatas-a-tesztaban/#comment-1151 Sun, 09 Apr 2023 08:17:20 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=37604#comment-1151 Én ebből a kedves, lehánynivaló „Önök kérték, mi teljesítjük” opusból hiányoltam egy felpántlikázott nyakú báránykát – a csomagtartóban a gumicsizma mellé beállítva –, amit a gyerekek a kalács- és kolbászmajszolás közben időnként megsimogathattak volna.

]]>