Hozzászólások ehhez: Túlélünk téged, Bencsik https://rezeda.blogin.hu/2023/03/21/tulelunk-teged-bencsik/ A Nyugat.hu közéleti és politikai véleményblogja Tue, 21 Mar 2023 17:14:53 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=6.1.10 Szerző: hj https://rezeda.blogin.hu/2023/03/21/tulelunk-teged-bencsik/#comment-664 Tue, 21 Mar 2023 17:14:53 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=37444#comment-664 Én csak annyit cincognék ehhez hozzá, hogy nem értem, hogy az ilyen Bencsikeknek (és ez alatt nem csak őt meg a bratyót értem), mi abban a jó, hogy ilyen köpedelem megnyilvánulásaik vannak?

]]>
Szerző: polyvitaplex https://rezeda.blogin.hu/2023/03/21/tulelunk-teged-bencsik/#comment-658 Tue, 21 Mar 2023 14:21:57 +0000 http://rezeda.blogin.hu/?p=37444#comment-658 A cincognak az egerek közmondás azokra a hallgatagokra, csendesekre vonatkozik, akik a vezér, családfő, osztályvezető stb. távollétében nekibátorodnak, és hallatni kezdik a hangjukat.
De ehhez az kell, hogy a domináns macska és az alárendelt egerek ugyanabban a házban, mikrokörnyezetben éljenek, napi viszonyban. Például én nem élek együtt Orbánnal, nem járok vele össze, nem nevezem őt a vezénylő tábornokomnak, és szerintem sokan vagyunk így, hogy nem Orbán-himnusszal fekszünk és kelünk. Lehet, hogy én csak cincogok, de ez folyamatos cincogás, független attól, hogy Orbán Pesten van vagy vébédöntőn, esetleg egy kínai tejcsarnokban feltartott farokkal dörgölőzik a milimári lábához.

]]>