Cizelláció

Az ötös számú vágóhíd (tagkönyv) tulajdonosából előbukkant a Szentlélek, s mint jó keresztény és emberszerető, erősen cizellált felhívást intézett a menekültekhez, ím ígyen: „Kik vagytok ti? Ki a fasz hívott ide benneteket? Takarodjatok haza a teveszaros sivatagotokba, és zabáljatok ott, amit találtok… csomagoljatok össze, nagyon gyorsan és fürgén, és takarodjatok haza a kurva anyátokba. Ez így elég érthető? …” Folytatta is hasonló hangnemben, amely emelkedettség melegséggel tölti el az ember lelkét, és legott büszke lesz arra, hogy ezzel az isten bárányával egy földet tapodhat, amely az ő hazája, vagy talán már nem, ha így mennek itt a dolgok.

Nem történt egyéb, minthogy a nemzet publicistája formába öntötte kormányunk, és elsősorban egyetlenünk gondolatait, aki, hogy oly magasságokba emelte őt kétmillió barom, mégse mondhatja el őszintén, mit is gondol erről az egészről. Ő csak megcselekedi, amit megkövetel a haza. Szerinte. Egy akolból valók ezek ketten, és még a folyományaik is, viszont veszélyesek. Most, hogy elfoglalták a médiát, és a csapból is ők ömlenek, hihetetlen gyorsasággal hülyül el a jómunkásemberek tömege. Szomszédom állandóan Kossuth Rádiót hallgat, és erősen mutatkoznak rajta a jelek.

groteszkTegnap pár órára azt mondta a UPC itt a környéken, hogy nem szolgáltat. Nem jelentette be előre, karbantartott, vagy más okból, tök mindegy. A Kossuth csecsén nevelkedett emberem készen állott a megfejtéssel. Szerinte a zsidó amerikaiak lelőtték a műholdat, és most cseszhetjük a tévét. Köréje gyűltek szelíden a népek az utcán, és hallgatták az igazat, sőt, hevesen bólogattak is. Lemondóan somfordáltam el onnan, ennyi hülyeségre egyáltalán nincs orvosság. A baj az, hogy az ötös számú vágóhíd (tagkönyv) tulajdonosának emelkedett gondolatai az ilyen műholdasok tudatát termékenyítik meg, sőt, alaposan meg is trágyázzák.

Ami szép a dolgozatban, amely a magyar nyelv minden szépségét kiaknázza, hogy Finnországba, az ottani magyarul kitűnően beszélő menekülteknek van címezve, és hogy, hogynem, az ilyen műholdas tudatú honfitársainknál talál célt. Mindig is tudtam, hogy a véletleneknek mily óriási szerepe van mindennapjaikban, ez is jó példa rá. Vagy nem. Az ötös számú vágóhíd (tagkönyv) tulajdonosa egyébként a békemenetelők guruja, az első sorban szokott gyalogolni emelkedett szelleme minden büszkeségével. Most Európába készülnek, rendet vágni a káoszban – szerintük -, így talán északra is eljutnak. És látom, amint Zsóti az ezer tavak mellett lánglelkével szaval a sok arabnak, akik a mise után magukba néznek úgy őszintén, és hamuba sült pogácsát magukhoz véve elindulnak teveszart keresni.

Névjegy

Szombathelyi újságíró.

Posted in Egyéb
Tags: , , ,

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

*

*

Ismerd meg Rezedát!

1961 sok mindenről nevezetes, például German Sz. Tyitov őrnagy a Vosztok–2 űrhajó fedélzetén 17-szer megkerülte a Földet, és megkezdődött a berlini fal építése is. Ez rögtön születésem után történt, amely esemény alkalmas volt arra, hogy anyám felhőtlen szombathelyi örömét ne örökítsék meg az annalesek.

Mindezek után a bölcsőde, óvoda és a Petőfi Sándor Utcai Úttörő Csapat (498-as számú) hármas egysége határozta meg tudatom alakulását egy kilométerkővel, amikor egy napon – tíz évesen - neki nem láttam a kosárlabdázás nemes időtöltésének, ami későbben forgatta föl teljesen az életemet.

A Nagy Lajos Gimnáziumban okozott ez nehéz pillanatokat Heigl osztályfőnök úrnak és nekem is, aki időm nagy részét mindenféle ifiválogatott edzőtáborokban töltöttem, és csak akkor jöttek rá, hogy nem vagyok tök hülye, amikor egy kósza irodalom órán hibátlanul mondtam el J. A. Ódáját, pedig nem is volt föladva. Azóta birkózom a szavakkal.

És ez okozta azt is, hogy nem a TF-re indultam tovább - pedig nagyon vártak -, hanem a szombathelyi BDTF magyar-népművelés szakára, kizárólag levelezőn a kosárlabda miatt. Ezt aztán, ahogyan az meg volt írva, igen fiatalon hagytam abba körmendi és soproni kitérők után, és jól volt így.

El tudtam menni ugyanis segédfűtőnek, e négy év alatt pedig szakmányban olvastam napi tizenkét órákat a munkahelyemen, amely időtöltés nélkül nem lennék az, aki. Persze ehhez kellett a drága Lőrinzy Huba tanár úr is a főiskolán. Ő nem csak irodalomtörténetet oktatott, hanem valami sokkal többet tett velem, nélküle most nem kellene ezeket a sorokat írnom, ebben biztos vagyok.

Egyre hosszabbnak tűnő életem során voltam műszaki rajzoló, újságos és leveles postás, gondnok és kultúrház igazgató, segédfűtő és tanár. Amióta a média világa beszippantott, mint valami fekete lyuk, oda-vissza szenvedtem már az egészet. Írtam és tördeltem napilapot, szerkesztettem, írtam heti és havi lapokat, voltam televízió-főszerkesztő és műsorvezető, sőt, hetilap igazgatója is.

Közel száz adást élt meg egy rádiós műsorom, dolgoztam internetes portálnak, és mégis itt vagyok.

Csak azt nem tudom, hol.

Archívum